single-image

Thodex’in Ticareti Durdurması Sonrası Endişe Büyüyor

Türk kripto borsası hiç bir haber vermeden bir gecede ticareti durdurdu. Tahmin edilen fonların 2-10 milyar dolar arasında olduğu yönünde. Thodex, bu sabah önceden haber vermeksizin ticareti aniden durdurdu ve 391.000 aktif yatırımcının fonlarını kilitledi.

Borsaya karşı yasal şikayette bulunan Av. Oğuz Evren Kılıç polis kayıtlarına göre geçen akşam Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, sosyal medya hesaplarını sildi. Şirket ayrıca tüm müşteri desteğini kesti. Kılıç, “Bunların hepsi dehşet verici” dedi.

Kılıç, Thodex hesaplarında kilitlenen toplam paranın 2-10 milyar dolar arasında olduğunu tahmin ediyor, bu da önümüzdeki günlerde netlik kazanacak . Bugün savcılık tarafından yürütülen soruşturma “borsanın ve sahiplerinin banka hesaplarında bir miktar para” olduğunu ortaya koymakta.
Kılıç sözlerine şöyle devam etti: “Ama tam miktarını ve bunun herkese yetip yetmeyeceğini bilmiyoruz.”

Av. Oğuz Evren Kılıç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Thodex’in sahibi olan Koineks A. Ş. yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu, yurt dışına çıkış yasağı ve şirket hesaplarına el koyma talep edildiğini duyurdu. Kılıç, ikinci bir açıklamada, Özer’in 20 Nisan 2021 saat 17.57’de İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığının tespit edildiğini yazdı.

Haber dünyada da yankı buldu ve şu dönemde daha sonra neler olacağı ve kullanıcıların yatırımlarının ne olacağı bir muamma, haberi ve gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz