single-image

Bitcoin Baskınlığı ve Hacmi Azalırken Altcoinler Kurumsal Yatırımcıların Dikkatini Çekiyor

Bu yılın nisan ayının başında, bitcoin’in baskınlığı , kripto para biriminin tamamının yarısından biraz fazlasına dayanmaktaydı, ancak baskınlığı % 72 ile zirve ulaşması çok uzun sürmedi. Bununla birlikte, geçtiğimiz haftalarda, bitcoin’in payı neredeyse % 6 azalarak şu andaki seviyesi olan % 66.3 seviyesine kadar geriledi. Bu durum, Grayscale’in kurumsal yatırımcıların şu anda kripto para birimi pozisyonlarını çeşitlendirdiğini gösteren Q3 raporunda açıklanabilir.

Bitcoin’in toplam pazar payının düşmesine ek olarak, BTC fiyatlarının kısa ve orta vadede beklenenden düşük kalması nedeniyle, düşük hacimler kaydetmektedir.

Bitcoin, nisandan bu yana yükselişte ve birkaç altcoin pazar payını artırdı. Genel görüş, kurumsal yatırımcıların bitcoin’e geldiği yönünde, çünkü en yaygın olarak bilinen ve erişilebilir şifreleme para birimi. Ancak, bitcoin fiyatı eylül ayının sonlarına doğru düşüşe geçti ve o zamandan beri 8.500 dolar seviyesini geçememektedir.

Dün, kripto para birimi yatırım şirketi Grayscale Investments, 2019 yılının üçüncü çeyreği raporunu yayınladı. Düşen fiyatlara rağmen, yatırım şirketi 254.9 milyon dolarlık tarihi bir yüksekliğe şahit olduğu gibi, iyi çeyreğini kaydetti.

3. Çeyrek raporundan en çok dikkat çeken, kurumsal yatırımcıların önceki çeyreklerde olduğu gibi kripto pozisyonlarını çeşitlendirdikleri artık sadece bitcoin değil. Örneğin, ilk çeyrekte, yatırım şirketi 42,7 milyon dolar sermaye girişi yapmış, bu girişlerin % 73’ü kurumsal yatırımcılardan kaynaklanmıştır.

Girişim firması Chris Burniske Ortağı kaydetti kurumsal yatırımcılar Bitcoin 2/3 ve altcoins 1/3, Bitcoin egemenliği % 66,3 düşmüştür.

Bununla birlikte,pazarı altcoinler ile paylaşmasına rağmen, bitcoin hala en az 170 milyon dolar fon sağladı. Ancak aynı şey kral şifrelemesinin fiyatı ve hacmi için de söylenemez.

Bitcoin geçen hafta 8.300 dolar’lık bölgede gezindi. Bununla birlikte, bu hafta fiyatı 8.200 doların altına düşüren birkaç hareket görüldü ve bazı analistler daha fazla düşüş geleceğini tahmin ediyorlar .

Dahası, ayrıntılı bir Twitter ipliğinde , eToro kıdemli pazar analisti Mati Greenspan, bitcoin’in genel olarak iç karartıcı hacimler yayınladığını belirtti. İlk on popüler borsa arasında işlem gören bitcoin hacmi, birkaç ay önce zirve sırasında görülen 4 milyar dolarlık bitcoin hacmine kıyasla önemli bir düşüş olan 200 milyon doların altına düştü.

Ayrıca Bakkt vadeli platformda işlem gören Bitcoin hacmi azaldı CME vadeli işlem sözleşmeleri neredeyse dört haftalık düşüktür. BitMEX’teki Bitcoin hacmi de önemli ölçüde düşmüştür.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz