single-image

El Salvador Hükümeti 420 Bitcoin Satın Aldı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz gün de Twitter’da ülkenin en son Bitcoin düşüşünü satın aldığını duyurdu. El Salvador, BTC portföyüne yaklaşık 25 milyon dolar değerinde yaklaşık olarak 420 Bitcoin ekledi. Ülkede Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak tanıyan dünyanın ilk ülkesi olduktan sonra, El Salvador’un BTC varlıkları , Eylül 2021’in ilk haftasında 400 BTC yi geçmişti .

“Uzun bir bekleyiş oldu ama buna değdi dip fiyat ile satın aldık 420 yeni Bitcoin. Az önce satın aldığımız bitcoin’den zaten bir kar elde ediyoruz. 1 BTC= 1 BTC ise nasıl kar elde ederiz? USD cinsinden bir güven fonu hesabımız var, ancak güven hem USD hem de BTC tarafından finanse ediliyor. Muhasebe birimi (USD) ile karşılaştırıldığında BTC kısmı yeniden değerlendirir, bazı USD çekilme ve aynı toplam güveni bırakmak mümkün olduğunda,”Bukele belirtilen Twitter .
21 Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.000 $’a ulaştıktan sonra BTC, son 7 gün içinde yaklaşık %10’luk bir düzeltme gördü. Bununla birlikte, kripto varlığı hala 1,1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 61.000 dolar civarında işlem görüyor. Analistler, önemli bir yükseliş hareketinden sonra son düşüşü BTC için ‘sağlıklı bir düzeltme’ olarak nitelendirdi. Santiment’ten gelen son veriler, Bitcoin balinalarının düzeltmeye rağmen dijital varlığın uzun vadeli fiyat artışına inandığını gösteriyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz