single-image

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yarılanma Yaklaştıkça Düşebilir

Bazı önemli kripto para analistleri, Bitcoin (BTC) fiyatının ödül yarılanması yaklaştıkça düşebileceğini söylüyor.
Tüccar ve teknik analist Rekt Capital, lider kripto paranın yarılanma olayından önce, BTC’nin 21 milyon adet olan sonlu arzına doğru yaklaşmasıyla her blokta üretilen Bitcoin sayısını yarıya indirecek bir düzeltme eğilimi olduğunu söyledi.

Yayınlanma olayı oldukça yaklaştı, bir sonraki ödül yarılanması yaklaşık 78 gün sonra olacak. Rekt Capital’e göre, Bitcoin’in daha önceki ilk ödül yarılanmasından 100 gün önce, lider kripto para birimi nereyse % 50 düşmüğtür. Daha sonraki yani ikinci yarıya kadar olan yaklaşan zamanda ise yine kripto para % 38 değer kaybetmiştir.

“Her zaman yarı yarıya bir geri çekilme olmuştur . Bu geri çekilme, geçmişte birçok yatırımcı için bir Ayı Tuzağı olmuştur.

Birçok kripto para yatırımcısı, karlarını ayırmak için Bitcoin’lerini satarken, diğerleri güçlü bir düşüş trendi korkusu ile satacak .

Analist Joseph Young, Rekt Capital’in yarıya iniş öncesi izleme hakkındaki görüşünü paylaşıyor. Bitcoin ağına güç sağlamak için çalışan BTC madencilerinin olaya kadar önemli bir miktar BTC satmasını bekliyor.

Analist Peter Brandt, Bitcoin’in BTC’yi 100.000 dolara taşıyabilecek uzun vadeli bir parabolik eğilimin başında olduğunu söylüyor. Tone Vays daha temkinli ve BTC’yi 45.000 dolara götürecek bir ralliyi tahmin ediyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz