single-image

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini Reddettiği Bildirildi

Bazı yeni raporlara göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kaldıraçlı finansal ürünlerin riskli doğası nedeniyle son iki Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu reddetti.

Raporda Wall Street Journal tarafından yayınlanan regülatör şu anda Bitcoin ile ilgili sadece kaldıraçsız ürünlere izin planladığını belirtti. SEC’den yapılan son duyuru, Valkyrie’nin kaldıraçlı bir Bitcoin vadeli ETF başvurusunda bulunmasından ve Direxion’ın ayılar için ters fon başvurusunda bulunmasından yaklaşık iki gün sonra geldi.

Bugün, Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, son ret raporlarını vurguladı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ters fonun geçmesine izin verip vermediğini görmenin ilginç olacağını söyledi.

“SEC, kaldıraçlı Bitcoin vadeli ETF’lerine sahip değil gibi görünüyor. Yine de denemekten zarar gelmez. Birkaç yıl içinde muhtemelen milyar dolarlık ticaret araçlarından geçtiler. Ters olanın geçmesine izin verirlerse ilginç olurdu. Bu, geleceklerle sınırlıydı. Valkyrie’ninki o dilden biraz uzaklaştı,” dedi Balchunas.
Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarının çoğu , SEC’in ABD’de bir Bitcoin ETF’sini onaylamasıyla tetiklenen en son kripto momentumunun ardından tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Ancak son raporlar, SEC’in kaldıraçlı kripto ticaret ürünlerine karşı olduğunu gösteriyor.

Konuya aşina bir kişiye göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, en az bir varlık yöneticisinden kaldıraçlı bitcoin borsa yatırım fonu planlarına devam etmemesini istedi. SEC, geçen hafta başlatılan ETF gibi bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine kaldıraçsız sağlayanlarla yeni bitcoin ile ilgili ürünleri sınırlamak istediğini belirtti, ” Wall Street Journal raporda belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz