single-image

Binance Pekin’de Bir Ofis Açmaya Hazırlanıyor

Malta merkezli Kripto para borsası Binance, Çin’in Pekin şehrinde bir ofis açmak istiyor. Binance, aslında Çin’de başladı, ancak daha sonra katı düzenleme sorunları nedeniyle operasyonlarını Malta’ya taşıdı. Son zamanlarda, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping konuşmasında blockchain teknolojisini onayladı ve ülkeyi bu alanda öncü rol almaya çağırdı.

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan Binance, kendi ülkesi Çin’e geri dönüş yapmak istiyor. Binance, halihazırda yasal sorunlar nedeniyle Çin’den ayrıldığından Malta’da merkezileşti. Binance’in Pekin’de bir ofis açmaya çalıştığını söyleniyor konuyla ilgili bilgiler gelmektedir.

Kısa süre önce, Çin Cumhurbaşkanı konuşmasında blockchain teknolojisini onayladı ve ülkeyi bu alanda liderlik rolünü üstlenmeye çağırdı. Kripto topluluğundan birkaçı Çin Cumhurbaşkanı’nın sözlerini bitcoin fiyatındaki ani pompaya bağladı.

Şu an itibariyle, Binance, Pekin’de bir ofis açma konusunda resmi olarak onaylamadığını belirtmek gerekli. Ancak borsa CEO’su Changpeng Zhao , Çin Merkez Bankası Başkanı tarafından yapılan açıklamaların ülkedeki blok zincir ve kripto endüstrisi üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu tweetledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz