single-image

Japon Kripto Borsası BITPoint’ten 32 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldı

Yine bir başka büyük kripto hırsızlığı yaşandı, Japon kripto para borsası BITPoint’in yaklaşık 32 milyon dolarlık kripto para birimi cinsinden soyulduğu bildirildi. Bu sahtekarlığı araştıran araştırmacılar, bilgisayar korsanlarının yaklaşık 12 saat boyunca BITPoint sistemine erişebildiğini ve bu dönemde, bu kripto para-para dolandırıcılık işleminin tamamlanmış olduğunu buldu. BITPoint’in ana şirketi Cuma günü hackerların Perşembe ve Cuma gecesi arasında hesaptan 32 milyon dolar değerinde kripto para birimi çaldı. Dolandırıcılar Perşembe akşamları sistemi hacklediler ve Cuma sabahına kadar, sisteme erişim hacker’larla devam ediyor ve bu dolandırıcılığı yürütmek için yeterince zaman ayırıyorlar. Çalınan kripto para birimleri arasında, Ripple ve Bitcoin önde gelen isimler arasında olmasına rağmen, toplamda, beş farklı kripto para birimi dolandırıcı tarafından çalındı.

Çevrimiçi güvenlik alanında uzman olan Yoshinori Hashimoto’ya göre, hırsızlık Perşembe günü saat 9: 00’da 9 milyon dolar değerindeki kripto para biriminin transferini içeriyordu. Sadece biliyorsun, Hashimoto sadece bilgisayar korsanları tarafından Bitcoin transferine odaklandı . Önümüzdeki 12 saat boyunca, hacker hesaplarına ve tahmine göre daha fazla dijital varlık transfer edildi; Bu hırsızlıkta BITPoint tarafından 25 milyon dolar değerinde Bitcoin kaybedildi.

Hashimoto’dan yapılan önemli bir gözlem, BITPoint adına gevşeklik olduğuna işaret ediyor. Hashimoto’ya göre, bu kaybın yarısı önlenebilirdi BITPoint proaktif bir yaklaşım benimsemiş ve işlemlerde bir anormallik tespit edildiğinde tüm işlemleri durdurmuştur. Şirket, işlemlerin dahil olan kripto para birimleri açısından anormal derecede büyük olduğunu belirledi ve bu noktada şirketin tüm bu işlemleri durdurması gerekirdi. Kripto para birimi değiş tokuşları için bir başka önemli nokta, çevrimiçi sistemin hacklemeye çok eğilimli olduğunu ve tüm güvenlik önlemlerine rağmen, değiş tokuşların yanı sıra kullanıcıların işlem süresince her zaman çok dikkatli olmaları gerektiğini unutmamaktır.

Bu tür olayların sonuçları çok uzaktadır. Etkisinin yalnızca BITOint kullanıcıları ile sınırlı kalacağını düşünmek, genel tepkilerin ötesine geçeceği ve tüm kripto endüstrisi üzerinde olumsuz bir etkisi olacağı için doğru değildir. Sadece yatırımcılar güvenlerini yitirmekle kalmayacak, halk da dijital paraları benimsemeleri gerekip gerekmediği konusunda şüpheci olmaya devam edecektir. Bu nedenle, kripto evrendeki tüm paydaşların güvenli ve güvenli bir kripto para birimi alım satım deneyimine doğru çalışması büyük sorumluluktur. Kripto sahtekarlıklarını ve hırsızlık olaylarını durdurmak için hem yüksek derecede güvenlik önlemleri hem de ileri düzeyde bir proaktif davranış gerekmektedir. Politika yapıcıların da, kripto para birimi değiş tokuşuyla ilgili işletme prosedürüyle ilgili katı kurallar ve düzenlemeler sunarak tüm kripto para birimi deneyimini daha güvenli hale getirmesine katkıda bulunmaları gerekir. Değiş tokuşa izin vermeden önce işi yapmak, sahtecilik ve sahtekarlık davalarına karşı yüksek derecede caydırıcılık için test edilmeleri gerekir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz