single-image

Bazı Tüccarlar Bitcoin’in Temmuz Sonuna Kadar 16.000 Dolar’a Çıkmasını Bekliyor

TradingView üzerinde yapılan bir grafik analiziyle hisse senetleri ve kripto alım satım platformu bu ay içinde bitcoin’in nasıl 16.000 Dolar’a yükseleceğini açıkladı . Tahmin, Nisan ayının sonundan bu yana, bitcoin fiyatının bugün olduğu yere ulaşan üç aşamada aynı kalıbı sürdürdüğü gerçeğine dayanıyor.

Bitcoin Yine 12.000 Dolar geçmeye çalıştıktan sonra yine geri çekiliyor. Bitcoin 10 Temmuz 2019’da 13.000 Dolar fiyat seviyesini yeniden test etti. Bitcoin’in bu yıl 13.700 doların en yüksek seviyesine yükseleceği yönünde çok fazla beklenti vardı.

Ancak kripto topluluğunun bu ay bitcoin’in performansı konusunda ne olacağı konusunda içeri girmesine izin verdi. Onlara göre, bitcoin’in 12.400 Dolar’dan sonra tekrar yükseldiği gerçeği, yükseliş eğiliminin düzeldiğinin bir göstergesi.

Analizler de açıklandığı gibi, Nisan 2019’un sonundan bu yana, bitcoin fiyatında önemli bir sıçrama başlattığından, üç fazlı aynı kalitenin sergilendiğine inanıyor. Bunlar sırasıyla Faz 1, Faz 2 ve Faz 3 boyunca paylaştığı bir grafikte gösterildiği gibi Parabolik Yükseliş, Ters Baş ve Omuzlar ve Kanal Yukarı.

Bu Aşamaların her birinin ne anlama geldiğine dair bir açıklama yaparken, 1. Aşamanın (Parabolik Yükseliş) genellikle bitcoin’i en yüksek seviyeye ulaşana kadar yükselmesini önler. Diğer yandan, 2. Aşama ralinin keskin bir düşüş ve pekiştirmede belirgin olanı söndürmesine veya geri çekmesine neden olur. Son olarak, Faz 1 gibi, bitcoin fiyatını yeni bir zirveye itmeye yardımcı olan Faz 3’tür (Kanal Yukarı).

Yukarıdaki mantık mevcut çevrime nasıl uygulanır? Bu soruyu cevaplamak için TradingShot, Faz 2’nin geri çekilme modelini tamamladığımızı, aynı zamanda Faz 3’te işlem yapmaya başladığımızı belirtti. Benzer şekilde, parabolik yükselişindeki ve Ters Baş ve Omuzlardaki mevcut döngü daha da agresif. Son döngüleri

Durum böyle olunca, Bitcoin’i yeni bir zirveye çıkacak görecek olan Channel Up’ın selefinden daha agresif olacağı sonucuna varmıştır. Ve bu gerçekleştiğinde, bu Temmuz ayında bitcoin ‘in fiyatı 16.000 dolara yükselecek.

TradingShot bu düşüncesinde yalnız değil, bir çok insan bitcoin konusunda oldukça hevesli. Örneğin, Forbes, 10 Temmuz 2019 tarihli yazısında , Bitcoin 14.000 Dolar’ı geçerse, o zaman doğrudan 20.000 Dolar’ a doğru gidiyor.

Aynı şekilde, 27 Mayıs 2019 tarihinde Malta merkezli bir şifreleme para birimi değişimi olan OKEx’in operasyon müdürü Andy Cheung, 20.000 ABD Doları’nın 2019’daki Bitcoin fiyatı için muhafazakar bir tahmin olduğunu belirtti .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz