single-image

Ethereum (ETH) Ticareti

Ethereum (ETH) açık kaynak kodlu, zincir tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformu ve akıllı sözleşme işlevselliğine sahip işletim sistemidir. Bitcoin’in aksine, Ethereum düşük işlem maliyeti sunar. Projenin açıklandığı 2014 yılında, ICO Bitcoin’de 18 milyon dolar veya ETH başına 0,4 dolar yükseltti. Proje 2015 yılında hayata geçti ve 2016’da piyasa fiyatı 1 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile 14 dolara ulaştı.

Ethereum (ETH) Nedir?
Blockchain ve akıllı sözleşmelere dayanan ademi merkeziyetçi çevrimiçi hizmetlerin oluşturulması için bir platformdur. Ethereum kavramı, 2013 sonunda Bitcoin Dergisi’nin kurucusu Vitalik Buterin tarafından geliştirildi ve ağ 30 Temmuz 2015’te piyasaya sürüldü. Açık kaynak kodlu bir platform olarak, Ethereum sadece blok zinciri teknolojisinin tanıtımını büyük ölçüde basitleştirdi, bu yüzden sadece çekici değil yeni başlangıçlar, aynı zamanda Microsoft veya IBM gibi en büyük yazılım geliştiricilerdir.

Ethereum’da bir kripto para birimi (kripto varlığı) oluşturmak için önce akıllı bir sözleşme oluşturmanız ve ardından her işlem için kayıt ücreti ödemeye başlamanız gerekir. Kripto para birimleri için akıllı sözleşmeler, kripto belirtecinin ve arkasındaki mantığın parametrelerini içerir.

Ticaret: Faydalar ve Riskler
Ethereum kriptopara’dan para kazanmanın üç yolu vardır: borsadaki spekülasyonlar, madencilik ve farklar için alım satım sözleşmeleri. İlk seçenek modası geçmiştir çünkü varlık büyümesi perspektifleri 2019’da geçen yıla göre çok büyük değil. Ayrıca, borsadaki kısa pozisyonların açılması, bir komisyoncunun kredisini gerektirir; bu, kazanç garantisi olmadan ek risklere yol açar.

Madencilik hala önemli, ancak çok pahalı. Ekipmana çok fazla yatırım yapılması gerekiyor. Bu nedenle, Crypto alım satım ethereum üzerinde para kazanmak için en uygun yoldur . Spekülasyon ve madencilikle karşılaştırıldığında, bazı avantajlara sahiptir.

Düşük fiyatlar kazanmak için bir fırsat. Uzun bir pozisyon yerine, kısa bir pozisyon açmanız gerekir. Kazanç mekanizması basittir: şifreleme para biriminin maliyetinin düşmesiyle, bir çiftin diğer bir varlığı değer olarak büyür.
Kripto para birimleri son derece değişkendir. Bu nedenle, scalping için uygundur – ultra kısa vadeli ticaret. Forex’te, uçucu pazarlarda kullanabileceğiniz birkaç dakika boyunca anlaşma yapabilirsiniz. Düzgün scalping ile, kar çok daha hızlı yapılabilir.
Fiziksel olarak kripto para birimi satın almanıza gerek yok.
Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, kripto piyasasında ETH ticareti yapmak aşağıdaki dezavantajlara sahiptir:

Kriptopara değişkenliğinden dolayı, yeni başlayanlar için işlem yapması önerilmez. Temel faktörlerin bilinmemesi, işlemleri daha riskli kılarken, saf bir teknik analiz birçok yanlış sinyalle ilişkilendirilir.
Büyük piyasa gürültüsünden dolayı, otomatik danışmanlar kullanmak zordur.
Bu riskleri en aza indirmek için, daha az uçucu araçlarla seyrelterek şifreleme para biriminin alım satım portföyünün sadece küçük bir bölümünü bırakmanız gerekir.

Yatırım
Bugün Ethereum’a yatırım yapmanın iki ana yolu var – bunu doğrudan yapın (yani, yalnızca kripto para birimi alımına para yatırın) veya dolaylı olarak (platformla ilgili projelere yatırım yapın).

Uzmanların çoğu, Ethereum’un henüz yağmurlu bir gün için büyük miktarlarda satın alınması ve saklanması gereken kripto para birimi olmadığı konusunda hemfikirdir. Ancak, orandaki dalgalanma anını doğru bir şekilde yakalarsanız, kısa bir süre içinde oldukça iyi bir kar elde edebilirsiniz. Örneğin, Ethereum’u 100 dolardan satın alabilir ve birkaç ay içinde 400 dolardan satabilirsiniz. Dahası, Ehthereum’un piyasa değeri ve fiyatı artıyor (sırasıyla, 33.065.699.505 $ ve 309.49 $ Temmuz 2019 itibariyle), bu nedenle bu kripto para birimini bugün satın almak oldukça umut verici bir çözüm.

Projelere Yatırım
CoinMarketCap’teki uzmanlar, en büyük 10 şifreleme varlığından 7’sinin Ethereum’a dayandığını tahmin ediyor. Örneğin, en iyi projeler şu anda 1,540,334,028 Dolar’lık piyasa başlığı, 1,081,852,398 Dolar’lı Chainlink ve 734,791,316 Dolar’lık Maker’la birlikte UNUS SED LEO’dur. Birçok büyük yatırımcı, sadece Ether satın almanın değil, aynı zamanda platformla ilgili projelere yatırım yapmanın da stratejik olarak daha faydalı olduğuna inanma eğilimindedir. Sonuçta, kabaca konuşursak, Ethereum, ademi merkeziyetçi uygulamalar oluşturmak için büyük bir platform olan Ethereum’un blok zinciri belirtecinden başka bir şey değil.

İşte bazı önde gelenlerin Ethereum hakkında söyledikleri:

“Ethereum’un tepesinde yeni başlayanlara sıkça sorduğum şey,“ Ethereum blockchain kullanmanın neden Excel kullanmaktan daha iyi olduğunu söyleyebilir misiniz? ” Ve iyi bir cevap bulabilirlerse, o zaman gerçekten ilginç bir şeyin olduğunu biliyorsunuzdur. ”
– Vitalik Buterin, Ethereum’un kurucusu

“Bu şeyleri seviyorum – bitcoin, ethereum, blockchain teknolojisi – geleceğin sahip olduğu şeyleri.”
– Abigail Johnson, CEO ve Fidelity Investments Başkanı

“Akıllı sözleşmelerle zincir üzerinden yapılan satışlar Ethereum’dan önce gerçekten yapılamıyordu, bu yüzden daha yeni bir konsept. Bence bu stil zaman içinde en yaygın olacak. ”
– Fred Ehrsam, Coinbase kurucu ortağı

“Bitcoin’e ne olursa olsun, diğer kripto para birimleri zemin kazanıyor ve daha fazla saygı görüyor. Örneğin, Ethereum çok daha fazla şeffaflığa sahip. ”
– Richard Quest, gazeteci

En Yakın Gelecekteki Ethereum (2019 – 2020)
Şu anda, Ethereum’un fiyatını tahmin etmek oldukça zor. Bununla birlikte, Ethereum, akıllı sözleşme olanaklarından dolayı kesinlikle bir para birimi olarak gelişiyor. Piyasa kapitalizasyonu konusundaki büyük boşluğa rağmen, kullanım konusunda Bitcoin ile Ethereum arasında daha geniş bir boşluk var gibi görünüyor.

Kripto analisti Bobby Ulleri, tahmininde küresel ekonomiye ve dağıtılmış veritabanı teknolojisinin içinde oynayacağı rolü temel alan bir model kullanıyor. Ulleri’ye göre, Ethereum, 2020 yılına kadar 4,5 trilyon dolar değerinde olacak olan kripto para birimi pazarının% 25’ini oluşturacak. Maksimum ETH belirteçlerinin sayısı sınırlı olmadığı için, Ulleri hesaplarında kriptokratların yaratıcısı Vitalik Buterin tarafından önerilen 100 milyon sayısını kullanır. Böylece, Ethereum’un kapitalizasyonunun 2020’de 1 trilyon dolar olacağını ve bir jetonun maliyetinin 11.000 dolar olacağı ortaya çıktı.
Bobby’nin öngörüsünün gerçekleşebilmesi için Ethereum’un, en fazla 1.448 dolar olan tarihe göre% 770 oranında fiyat yükseltmesi gerekiyor. Bu rakam gerçekçi görünmüyor çünkü Ethereum’un 2017’de% 10,000 oranında büyüdüğünü hatırlıyoruz. Bu durumda, yalnızca analistin piyasa kapitalizasyonunun büyümesine ilişkin ifadesi sorgulanabilir. Bu kadar önemli bir artışın gerçekleşmesi için, büyük şirketlerin sermayesini çekmek gerekir ve bu büyük ölçüde otoritelerin kripto para birimleri ile ilgili pozisyonlarına bağlı olacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz