single-image

Toplam Kripto Piyasası 300 milyar Dolara Ulaştı

Kripto Para meraklıları bu Cuma oldukça neşeli. İki hafta önce yapılan keskin bir düzeltmenin ardından piyasalar yeşile döndü ve 2019 rekor seviyesini bir kez daha kırdı.

Toplam kripto kapitalizasyonunun 300 milyar dolarda durduğu son sefer, 10 Haziran 2018’de neredeyse bir yıl önceydi. Bu süre, kriptonun gireceği acı bir şekilde belirginleştiği düşme hattına göre ‘sonun başlangıcını’ işaret ediyordu. uzun süreli bir kripto kışı yaşandı. Şimdi durum tersine döndü ve BTC hızla 10.000 Dolar’a yaklaşırken, bu gün genel piyasa hissiyatı için bir fırsat haline gelebilir.

Bu güne bakınca başlıca itici güçler sırasıyla % 5.64 ve % 8.00 artış gösteren Bitcoin ve Ethereum’dur . Özellikle Bitcoin’in baskınlığı, son birkaç günde istikrarlı bir şekilde artmakta ve yılın en yüksek değerlerinden biri olan % 58’e ulaşmaktadır.

Peki Aslında Fiyatı ne yükseltiyor?
Son iki ay içinde birçok temel ve psikolojik itici güç bir araya getirildi .

Facebook’un libra coin, FarmvilleCash kadar kripto bir para biriminde olmasına rağmen , kripto topluluğunun ötesinde bile güçlü bir ses oluşturuyor. Başlatılmamış olsa bile, “Facebook bir şifreleme para birimi üretiyor” başlığı , kripto teknolojisine bir bütün olarak son derece güçlü bir pozitiflik işaretidir.

İronik olarak, Libra Coin başlatılması sonunda gerçek yerelleşmiş ekosistemi daha da güçlü yapabilir. Bunun ötesinde, bir Bitcoin boğa koşusunun yaklaşmakta olduğunu gösteren ciddi temel işaretler var . Artan kullanım, gelişmiş teknoloji, blok ödül yarısı, kurumsal ilgi ve diğer faktörlerin hepsi Bitcoin ve bunun sonucunda da genel kripto pazarı için devasa bir satın alma sinyali olarak birleştiriliyor.

Kripto Brifingi SIMETRI analistleri son zamanlarda Bitcoin’in gelecekteki beklentilerini analiz ederek , en yüksek notlarını verdi. Şimdi gördüğümüz şey, bir sonraki hareketin başlangıcı olabilir, bizi Ocak 2018’in baş dönmesi yüksekliğine ve 800 milyar dolarlık piyasa değerine geri döndürecek olan bir koşu, neden olmasın.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz