single-image

Bitcoin 8,000 Doların Üstüne Çıktı

Piyasa fiyatlarının hızla arttığı artık bir sır değil Bitcoin, erken saatlerde geri çekilmeden önce 8000 doları geçti ve tekrar 8000 dolar seviyesini aştı ve bunun nedenleri hakkında birkaç olası neden var.

Öncelikle Bakkt, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesiyle ilgili bir güncelleme yaptığını ve kullanıcılarını Kullanıcı Kabul Testi (UAT) için hazırladığını ve aynı zamanda fiziksel bitcoin vadeli işlemlerinde yürürlükteki düzenleme sonrası saklama çözümlerini oluşturduğunu duyurdu .
Aynı zamanda, ödemeler sistemi Flexa ile işbirliği içinde, Amazon yan kuruluşu Whole Foods ve Starbucks gibi perakende satış mağazaları kripto ödemelerini kabul edecek ancak işlemden sonra tüccarlar fiili bir dönüşüm elde edecek.
eBay, kullanıcılar Consensus 2019 konferansında bir reklam görüntüsünü yayınladıktan sonra, kripto ödemelerini kabul etmeyi de planladğını ima ediyor . Kripto uygulamasının doğası hakkında ayrıntılı bilgi verilmedi, ancak eBay’in 179 milyon güçlü kullanıcı veri tabanı kesinlikle kripto para için etkili olacak.
Görünen o ki en büyük geliştirme adımında, blok zincirleme alanına olan ilgisini artıran Microsoft , bitcoin blok zincirinin üzerine ademi merkeziyetçi bir kimlik ağı kurduğunu açıkladı. Bu Kimlik Yerleşimi Ağı (ION) , güvenlik ve mahremiyete odaklanmış bir uygulamadır.

Bu gelişmelerin hepsinin bu kadar kısa bir süre içinde birleşmesi, pazar için son derece olumlu bir işaret oldu ve bir dereceye kadar fiyatları olumlu olarak etkilemiştir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz