single-image

Cryptopia, Mart Sonuna Kadar Yeniden Açılacağını Açıkladı

Yeni Zelanda merkezli cryptocurrency borsası olan Cryptopia, Ocak 2019’daki iki hack borsada sakat kaldıktan sonra, sistemin yeniden başlaması için sistemini güncellemeye çalışıyor. Tamamen işlevsel olmak için, borsa sistem güncellemesini gerçekleştirdi. kısa bir süre için, Chepicap bildirdi.

Bu pencerede, değişim kullanıcıların tekrar durdurmadan önce alım satım işlemlerini yapmalarına izin verdi. En son tweet’lerinde, borsa kullanıcıları da gerçekleşecek olan güncellemeler hakkında bilgilendirdi.

“Siteyi bugün saat 2: 00’den (NZDT veya 01:00 UTC) 2 saatliğine bakıma alacağımızı lütfen unutmayın, ilerlememizden haberdar olacağız.”

Cryptopia ayrıca ekibin, bilgisayar korsanlarından etkilenen tüm kullanıcılara e-posta göndereceğini açıkladı. Söz konusu posta, bilgisayar korsanlığıyla ilgili bir açıklama olarak ortaya çıktı ve bir çıkış aldatmacası olduğu yönündeki iddiaları ele aldı. Borsa ayrıca, hack sırasında attığı adımları, ek fonların tehlikeye girmesini engelleyen adımları da açıkladı.

“14 Ocak 2019’da, bazı şüpheli işlemleri fark ettik ve ek fonların elimizden geldiğince ödün vermemesi için sitemizi bakımın altına aldık.”

“Meselenin yerel ve uluslararası kolluk kuvvetlerine haber verdik ve ofislerimiz kilitlendi ve sahaya sadece çok az sayıda personel ve kolluk kuvvetleri erişebilirdi.”

Sitelerine 14 Şubat’ta erişim izni verildiğinden, borsa, Twitter tanıtıcıları aracılığıyla düzenli güncellemeler dahil olmak üzere hizmete devam etmek için önemli adımlar attı. Blog ayrıca, hack mağdurlarının iade edileceğini açıklamıştı.

Borsa kullanıcıları bu ayın sonuna kadar aktif olmayı planladıklarını söyleyerek sonuçlandırdılar,

“Para iadeleri ve işlemlerin yeniden etkinleşmesi için öngörülen tarihler hakkında daha fazla ayrıntıyla sizi kısa bir süre sonra tekrar e-postayla göndereceğiz. Lütfen dikkat edin, bunu ayın sonuna kadar başarmayı umuyoruz. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz