single-image

AlibabaCoin Artık Alibaba Grubu Kontrolü Altında

E-ticaret son yıllarda muazzam bir şekilde büyüdü ve gelecek yıllarda büyümeye devam edecek. Pek çok insan, ürünleri çevrimiçi satın almaya güveniyor çünkü daha verimli ve evlerinin rahatlığında yapılabiliyor. Yenilikçi kripto para birimleri salıverilmesinin bu sektör üzerinde önemli bir etkisi olacak. Şu anda en kalıcı ve çiçek açan dijital para birimlerinden biri Alibabacoin.

Belarus ve Dubai merkezli bir kripto firması tarafından yaratılan Alibabacoin’in Şubat 2019’da 100 milyon dolarlık piyasa kapitalizasyon değerinin kırılmasının ardından yükseldiği bilinmektedir. Madeni para potansiyelinin ani büyümesi, Çin e-ticaret devi, Alibaba Group Holding’i rahatsız etti Bu, Amerika Birleşik Devletleri ortamındaki bu iki dijital şirket arasında uzun süredir devam eden yasal savaşa neden oldu.

Birkaç gün önce Reuter, ABBC Vakfı’nın (eski Alibabacoin Vakfı) ve Çin’in Alibaba grubunun sonunda dünya çapında bir çözüme ulaştığını belirten bir rapor yayınladı. Ön ihtiyati tedbiri kazanmasına rağmen, ABBC Vakfı, yetkisini Alibaba’ya verdi. Şimdi, kripto para ABBC Coin olarak kabul edilir.

Alibaba Group Çin’in başkan yardımcısı ile yakın tarihli bir röportajına dayanarak, şirket tedarik zincirinde blockchain uygulamasını düşünüyor. Bu , Dünya Ticaret Örgütü tarafından yayınlanan bir rapora bağlı olabilir , blockchain uygulamalarının finans ve lojistik dahil olmak üzere birçok sektör için çok etkili olabileceğini söylüyor.

Alibaba Group’un dünyadaki en büyük çevrimiçi alışverişe sahip olması, insanları Alibabacoin’i kullanmanın yararlarının kendi lehine olacağından daha emin kılıyor. Bu, alışveriş işlemini kolaylaştıracak ve işlem ücretlerini azaltacaktır. Bu girişim ile, onların online perakende sektörü daha da büyüyebilirdi.

Elbette, e-ticaret ve kripto endüstrisi, finansal sektörde büyük bir dönüşümle sonuçlanacaktır. Bu eğilim devam edecek ve Alibabacoin’in geleceği belki de alıcılar ve satıcılar için Alibaba Group Çin’in şirketi gibi daha yumuşak bir iş yapmak için tasarlanmış çevrimiçi platformlara bağlı olabilir.

Kripto pazarının dalgalı yapısına rağmen, ABBC madeni para da güçlü olmaya devam ediyor. Coin Market Cap sıralamasında görüldüğü gibi, piyasa değeri üzerinden kapsanan ilk 40 şifreleme para arasında .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz