single-image

Meitu 40 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Aldı

Asya firmalarından çin’in önde gelen uygulama geliştiricisi Meitu yaptığı açıklamada, şirketin 15.000 Ether ve 379 Bitcoin dahil olmak üzere 40 milyon dolar değerinde kripto para birimi varlığı satın aldığını resmen duyurdu. Şirket, son satın alımların daha önce şirketin yönetim kurulu tarafından onaylanan kripto para yatırım planının bir parçası olarak yapıldığını da belirttiler.

Resmi açıklamaya göre Meitu, 5 Mart 2021’de 22 milyon dolarlık Ethereum ve 17.9 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Teknoloji firması, kripto para yatırım planı kapsamında 100 milyon dolara kadar net kripto para varlığı rezerv etmek istediklerini ve satın alabileceğinden bahsetti.

2018’de Meitu’nun Kurucusu ve Başkanı Cai Wensheng, WeChat’teki açık grup soru-cevap oturumunda 10.000 Bitcoin toplama hedefleri olduğunu belirtmişti. Wensheng, blockchain teknolojisinin ve Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para varlıklarının kullanımını açıkça destekliyor.

Ayrıca kripto para borsası Binance CEO’su Zhao, geçtiğimiz günlerde bir tweet’te birkaç Asya şirketinin şu anda Bitcoin tuttuğunu ancak bunu halka açıklamadıklarını belirtti.

Kurumsal yatırımcıların ilgisinin artık azımsanmayacak miktarlarda görülmeye başladığına bir örnek olarak asyalı teknoloji şirketinin bu duyurusu bir defa daha dikkat çekmiştir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz