single-image

Mark Mobius, Kripto Para Birimleri ve Blok Zinciri Teknolojisi Konusunda Hala Endişeli

Mobius Capital Partners’ın büyük yatırımcısı ve kurucu ortağı olan Mark Mobius, kripto para birimleri ve blok zincirleme teknolojisi konusunda hala endişeli.

CNBC’nin The Squawk Box’ında gelişmekte olan piyasalar ve güvenli varlık sınıfları hakkında konuşan Mobius, fiat gibi kripto para birimlerinin tarafından desteklendiğini ve yalnızca başkalarının kullanmaya istekli olduğu durumlarda yarar sağladığını söyledi.

“Sonuç olarak, internete inanan, kripto para birimlerine inanan, bir kripto para biriminin bir şey satın almanıza ne ölçüde izin verebileceğine ve bu durumda olduğuna inanıyorsunuz. .”

Ancak Mobius, blockchain üzerinde çalışan bir altın destekli şifreleme para biriminin ilgi çekici olacağını söyledi. “Gerçekten altın tarafından desteklenen bir şifreleme para birimi varsa ve anlamlı bir anlaşma ve bir tür modern şey bağlantısı varsa, o zaman bu oldukça ilginç olabilir” dedi.

Blockchain konusunda yatırımcı şüpheci olmaya devam ediyor. Mobius, altta yatan teknolojinin kendisinin saldırılara açık kaldığını söyledi.

“Blockchain’in çok yüksek riskli bir durum olduğuna inanıyorum.İnsanın yarattığı her şey kırılabilir ve büyük bir kriz yaratabilir, bu yüzden blockchain konusunda çok dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. ”

Açıklamalar, bugünkü erken saatlerde stablecoin veren Paxos’un altın destekli bir kripto para birimi açıkladı .Ethereum blockchain üzerinde ayarlanmış , Pax Altın (PAXG), Brinks tarafından Londra da depolanan altın bar sahipliği hakkı verir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz