single-image

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bekleyen 3 Dosyayı Erteledi

12 Ağustos Pazartesi günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bildirildi , bekleyen üç Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) teklifleri hakkında karar vermeyi ertelediğini .

Bekleyen üç Bitcoin ETF, Bitwise Asset Management (NYSE Arca ile dosyalanmış), VanEck / SolidX (Şubat’ta Cboe Global Markets ile dosyalanmış) ve Wilshire Phoenix (NYSE Arca ile dosyalanmış) tarafından önerildi.

İlk iki kural değişikliği teklifi Şubat 2019’da Federal Sicil Dairesinde yayınlandı. Bu iki teklif için nihai kararın sırasıyla 13 Ekim ve 18 Ekim tarihlerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Üçüncüsü ise, Haziran 2019’da Federal Sicil Dairesi’nde yayımlandı. Bu teklif için yeni son tarih 29 Eylül’dür (Komisyon yine 150 gün daha gecikebilir).

ABD’nin önde gelen avukatı ve Bitcoiner Jake Chervinsky’den Twitter’a sorulduğunda;

“2019’da gerçekleştiğinden şüpheliyim. Mevcut piyasa yapısına ilişkin hiçbir şey, onaylamanın piyasa manipülasyon endişeleri nedeniyle her ETF teklifinin reddedildiği geçen yıldan daha muhtemel olduğunu göstermez. Manipülasyonun üstesinden gelsek bile, velayet onay için başka bir engel olabilir.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz