single-image

Coinbase “Müşteri Verilerimiz Üçüncü Taraf Tedarikçiler Tarafından Satıldı”

Yakın zamanda tartışmalı olan Neutrino’nun Coinbase tarafından başlatılan bir blok zinciri takibini alması, kripto topluluğunun üyelerinden yapılan alışverişlere karşı eleştirilere yol açtı.

Bununla birlikte, havayı temizlemek için Coinbase Borsasında Kurumsal Satışlar Direktörü Christine Sandler, borsada, kurucuları geçmişte devlet kurumlarına ve kurumlara farklı amaçlar için gözetleme uygulamaları satmış bir firma olan Neutrino’yu satın aldığını açıkladı.

Son zamanlarda yapılan bir röportajda Sandler, Coinbase’in Neutrino’daki bazı personellerin geçmişlerinin farkında olduğunu kabul etti, ancak bu değişim için Coinbase’in bunu daha “çekici” bir nedeni olduğu için borsaya giriş yapmalarını engellemedi.

“Neutrino’nun Kurucu Ortaklarının daha önce güvenlik, teknik ve işe alım çalışmamızın bir parçası olarak incelediğimiz Hacking Team’de çalıştıklarının farkındayız” dedi.

Coinbase’in Neutrino’yu edinmesinin birincil nedeni üzerine vurgu yapan Sandler, Coinbase’in mevcut izleme sağlayıcılarını izinsiz olarak müşteri verileri sattıkları zaman bırakmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

“Mevcut tedarikçilerimizden uzaklaşmamız bizim için önemliydi… Müşteri verilerini dış kaynaklara satıyorlardı ve bu konuyu kontrol altına almamız ve verilerimizi güvende tutmak ve korumamızı sağlamak için kullanabileceğimiz özel teknolojiye sahip olmak zorunda kaldık. dedi.

Kripto Topluluğu bu duruma #deletecoinbase ile Yanıt Verdi
Neutrino’yu devralmaya ilişkin bu açıklama yeterince makul görünse de, durum daha da kötüleştirmiş görünüyor. Bu bilgiler, kullanıcıların özel verilerin borsada hiçbir zaman güvende olmadıklarını ve Bitcoin topluluğunun üyelerinin öfkesini artırdığını ortaya koyuyor.

Hashtag #deletecoinbase sosyal medyada başladı, satın alınmasının ardından kendi Coinbase hesaplarını silme kripto kullanıcıları talep trendine devam etmiştir.

Şu anda hiç kimse izleme sağlayıcıları tarafından hangi verilerin satıldığını bilmiyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz