single-image

Çin Merkez Bankası Yerel Kripto Borsalarını Kapatacağını Söyledi

Kripto para birimi piyasalarında son 24 saat boyunca önemli bir hareket yaşanmakta. Çin şu anda ülkedeki kripto para birimi işlemlerine karşı harekete geçiyor. Dahası, bu, Çin’in şimdi yerel kripto para birimi borsalarını durdurmayı hedefleyeceği endişelerini artırıyor.

Çin, şifreleme para birimindeki borsalarını devre dışı bırakma sözü verdi. Özellikle, tüm bunlar Çin Halk Bankası’nın 21 Kasım’da bir açıklama yapmasıyla başladı . Açıklamada, yetkili kripto para birimleri ticareti yapan bazı varlıklara karşı harekete geçileceğini söyledi.

Ayrıca, Çin Halk Bankası, önümüzdeki haftalarda ve aylarda şifreleme para birimini devre dışı bırakmak için çalışacağını beyan ediyor. Ek olarak, ajans ayrıca bu eylemin kripto para birimi işlem hacmindeki önemli artışa bir cevap olarak geldiğini belirtti.

Çin’deki kripto para ticaretindeki bu artış, hükümetin değişen duyarlılığının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Son birkaç hafta boyunca, Çin hükümeti kripto para birimleri karşısında daha dostane hale geldiği görülmekteydi.

Aslında, devlet tarafından yapılan bir yayın geçtiğimiz günlerde Bitcoin “blockchain’in ilk başarısı” olarak etiketlenecek kadar ileri gitti. Çin hükümetleriyle birlikte, blok zincirle ilgili son açıklamalar ve ülkenin bunun benimsenmesini nasıl hızlandırması gerektiği ile birlikte, Çinli bireylerin de son zamanlarda daha fazla kripto parası ticareti yapmaya başladıkları anlaşılıyor.

Tüm bu gelişmelerle Bitcoin neredeyse 7.000 dolara düşüyor Bununla birlikte, şimdi bunun hızlı bir şekilde sona ermekte olabileceği anlaşılmaktadır. Çin Halk Bankası, kripto para birimleri üzerindeki ulusal ticaret yasağını önlemeye çalışacağını açıkladı.

Bu nedenle, Halk Bankası, kendi yetkisi altında keşfedeceği bu tür yasadışı işlem faaliyetlerini devre dışı bırakmaya çalışacağını söyledi. Kurumun yaptığı açıklamada, “Bir kez keşfedildiğinde derhal elden çıkarılacak ve erken davranılacak etkileri önlenecek” açıklamasında bulundu.

Bunu takiben kripto para piyasaları keskin bir düşüş yaşıyor. Bitcoin şu anda 7.000 dolar çizgisine yakın işlem görüyor.

Bu, sadece son 24 saat içinde kayda değer bir krizdir ve Bitcoin düşüşü, düşüşte onunla beraber tüm kripto para birimi piyasasını düşürmüştür. Dün Binance’in Şangay’daki ofislerine baskın yapıldığını ve bunun kripto para birimi borsalarında ülke çapında bir çöküşün başlangıcı olduğunu belirtti.

Şimdi bu gerçekten böyle görünüyor. Bununla birlikte, bunun uzun vadeli etkilerinin kripto para birimi endüstrisini ve Çin kripto para birimi borsalarını nasıl etkileyeceğini görmeye devam etmektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz