single-image

Çinde Mayıs Ayında 1 Milyon BTC Madencilik Makinesinin Yeniden Faaliyete Geçmesi Bekleniyor

Yerel kaynakların bildirdiğine göre Çin’in Sichuan eyaletindeki bir Bitcoin madencilik çiftliği işletmecisi olan Xu Feng, geçtiğimiz Ekim ayında kapanan birçok madencinin tekrar çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

“Sichuan’ın kötü piyasada büyük miktarda bitcoin madenciliği makinesi kapandı, önümüzdeki muhtemel iyi piyasada tekrar çalışmaya başlayacak. Rakamın 1 milyona ulaşması bekleniyor ”dedi .

Geçtiğimiz yıl sonunda yaşanmaya başlayan kötü piyasayı karakterize eden Bitcoin çöküşü, BTC madenciliğinin giderek daha kârsız hale gelmesinden dolayı büyük miktarlarda Bitcoin madencisinin devreden çıkmasına neden oldu. Ancak şimdi, Xu, halen yapım aşamasında olanları da içeren yeni madencileri barındırma tesisinin şimdiden tamamen rezerve edildiğini açıkladı.

Xu, Sichuan’da üçü hala yapım aşamasında olan altı Bitcoin madenine sahiptir. Tamamlandığında, altı çiftliği ve 100.000 madenciyi ağırlayabilecek. Ancak, Xu, Bitcoin blok ödülünün yarılanmasını takiben sadece gelecek yıl kar elde etmeyi beklediğini belirtti.

Bitcoin madencilik faaliyetlerinin azalmasının ardından, Bitcoin hash oranı 1 Kasım 2018’deki 60.4E rekor seviyesinden 9 Aralık 2018’deki 33E seviyesine düştü. Çok sayıda madencinin kısa sürede geri dönmesiyle, bitcoin fiyatını da artırabilecek olan karma oranında bir artış bekleniyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz