single-image

Dünya Bankası El Salvador’un Bitcoin’e Geçiş Konusundaki Talebini Reddetti

Dünya Bankası, El Salvador’un ülkenin Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemeye geçişi konusunda yardım talebini reddetti. El Salvador’un Bitcoin’i resmi olarak kabul edilen bir para birimi olarak benimseme hareketini desteklememesinin nedenleri olarak Bitcoin’in çevresel etkisi ve şeffaflığı ile ilgili sorunları gösterdi.

Bir Dünya Bankası sözcüsü, “Hükümet Bitcoin konusunda yardım için bize yaklaşsa da, bu, çevresel ve şeffaflık eksiklikleri göz önüne alındığında Dünya Bankası’nın destekleyebileceği bir şey değil.” açıklamasında bulundu.

Çarşamba günü ElSalvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Orta Amerika ülkesinin Dünya Bankasından teknik yardım istediğini söyledi.
Başkan Nayib Bukele’nin Bitcoin yasası, dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin savunucularında çok fazla heyecan uyandırırken, aynı zamanda çok fazla eleştiri aldı.
Dün, El Salvador Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Rolando Castro, bakanlığın çalışanların maaş ödemeleri için Bitcoin kullanma seçeneğini tartışmaya başladığı iddialarını reddetti ve “ücretler hakkında konuşmak için çok erken” olduğunu belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz