single-image

Coinbase İngiltere ZCash’i Liste Dışı Bırakıyor

Coinbase, müşterilere gönderdikleri bir e-postaya göre, İngiltere’deki müşterilerine gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash (ZEC) desteğine son verecek.

E-posta başlangıçta Twitter’da 26 Ağustos tarihini işaret ediyor, İngiltere’de Coinbase müşterileri artık ZCash (Zec) desteğini sağlamanın mümkün olamayacağını doğruladı.

Borsa ayrıca ZEC kripto para birimini elinde tutan müşterilere, yani varlıklarını diğer Coinbase destekli kripto para birimlerine dönüştürmek veya bir donanım cüzdanına aktarmak veya başka bir borsaya taşımak için alternatif önlemler tavsiye ediyor.

Özellikle, Coinbase, Kripto para birimini liste dışı bırakmaya karar vermeyle ilgili herhangi bir sebep sunmadı, bu durum, toplumun Zcash (ZEC) ‘nin artık düzenleyici ile uyumlu olmadığı endişesini doğuran bir durumdur.

Gizlilik odaklı şifreleme para birimi, kullanıcıların paralarını gönderirken ayrıntılarını gizlemelerine olanak tanır, bu da kesinlikle şifreleme işlemlerini daha şeffaf hale getirmek için devam eden küresel yasal düzenleme çabalarına uygun olmayan bir özelliktir .

Bununla birlikte, ZCash (ZEC) kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Electric Coin Company, kripto para birimlerinin yasal düzenlemeye uygun olmadığı, özellikle de Birleşik Krallık’ta olmadığı iddiasını kabul etmedi.

Bu arada, Coinbase tarafından yayımlanması, bir kripto alışverişinin sözde yasal sorunlara dayanan bir kripto para birimini desteklemeye başladığı ilk sefer değil. Mayıs ayında, Poloniex değişimi, ABD’deki müşterilerin , bu varlıkların ülkenin düzenleyici çerçevesi altında ‘menkul kıymet’ olarak nitelendirilebileceği endişesiyle dokuz kripto paranın ticareti yapmasını engellemişti .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz