single-image

Bitcoin Ödemeleri Yakında 65.000 İsviçreli Mağazada Yapılabilecek

Son haberler İsviçre komisyoncusu Bitcoin Suisse’in kısa süre önce bir Avrupa ödeme şirketi Worldline ile ortaklık yaptığını belirtti. Ortaklık, 65.000’den fazla perakendecinin kripto para ödemelerini kabul etmeye başlamasına izin vererek İsviçre’de kripto kabulünü ilerletme hedefine sahiptir.

İsviçre’ye kripto ödemeleri getirdikten sonra, Worldline aynı hizmeti Avrupa genelinde denemeyi ve sunmayı hedefliyor.
İsviçre uzun zamandır kripto ve blok zinciri işletmelerinin tercih ettiği az sayıdaki ülkeden biri olarak biliniyor ve ‘Crypto Valley’ dünya çapında biliniyor. Bununla birlikte, ülke çoğu zaman kripto dostu olmasına rağmen kripto para birimleri tam olarak benimsemedi .

Bitcoin Suisse Avrupa ödeme ve işlem hizmeti olan Worldline adlı bir şirketle ortaklık kurdu. Ortaklığın amacı İsviçre’de kripto ödemesi kabulünü artırmaktır. 11 Kasım’da bildirildiği üzere, zaten bir niyet mektubu imzaladı ve bu hamle, kripto ödemelerini 65.000 İsviçreli perakendeciye getirme yolundaki ilk adımı temsil ediyor.

Kripto ödemelerini kabul edebilecek perakendeciler arasında, daha iyi SIX Ödeme Hizmeti olarak bilinen Worldline’nin ödeme altyapısını kullananlar yer alıyor. Bitcoin Suisse ile olan ortaklık sayesinde sistem kripto ödeme kabiliyetlerine sahip olacak ve çevrimiçi ve çevrimdışı mağazaların kripto para birimlerini meşru bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesine olanak sağlayacak.

Worldline CEO’su Marc Schluep harekete geçtiğini belirterek, tüccarların yeni varlık sınıfını herhangi bir riske maruz kalmadan kabul etmekten faydalanabileceklerini söyledi. Şirketler ayrıca, yeni hizmetin kullanımı çok kolay, sezgisel olacağını ve hem tüccarların hem de tüketicilerin bunu kullanmakta zorlanmaması gerektiğini belirtti.

Tüccarlar ayrıca İsviçre Frangı ve Euro cinsinden ödeme alabilecektir. Ayrıca, İsviçre kripto para cinsinden ödemeleri kabul etmekten ilk faydalanan ülke olacakken , Worldline zaten Avrupa çapında bir hizmettir ve kıta genelinde kripto ödemelerini getirme hedefine sahiptir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz