single-image

Fransa’daki 10,000 Perakende Mağazası Bitcoin, XRP, Ethereum, Litecoin ve Dash Satacak

Ingenico tarafından yayınlanan raporda, Bitcoin, XRP, Ethereum, Litecoin ve Dash’in Fransa’da 10,000 satış noktasına ulaştığı bildiriliyor.

Digycode ilk olarak kripto kuponlarını geçen yıl piyasaya sürmüştü. Başlangıçta, yerel haber kuruluşu Cryptonaute’a göre Paris merkezli ödeme devi Ingenico ile işbirliği yaparak şu anda 10.000’den fazla mağazaya genişlediğini söylüyor . Önde gelen ödemeler firması 2017’de 2,8 milyar dolar gelir elde etti.

“’Digycode’un dağıtımı, Digital Service ve Ingenico ile bir Devlyx yazar kasa ile donatılmış olan ve bu nedenle müşterilerimize ürünümüzü satmaya uygun, bu Devlyx yazar kasa ile yapılan bir ortaklığın sonucudur” diye açıkladı Digital Service CEO’su Christopher Villegas. ”

Kripto girişimi, desteklenen konumlardan herhangi birini ziyaret ederek, mevcut üç artışla (20, 50 veya 200 euro) satın alınabilen ön ödemeli yükleme kuponları sunacaktır. Bir müşteri gizli bir kod kullanarak kuponu Digycode’un web sitesinde kullandığında, euro kriptoya çevrilir.

Şirket, işlem onaylanır onaylanmaz kripto bakiyelerinin kullanıcının kripto cüzdanında görüneceğini söylüyor.
Ve Fransa!da Tütün dükkanları yasal belirsizliğe rağmen kripto para satıyor.

Fransız radyo ağının Avrupa 1 raporuna göre, Fransa’nın tütün federasyonuna Fransız Prudential Denetim ve Karar Otoritesi’nden kripto satma izni verildi .

Ancak Fransa’nın merkez bankası, kripto para biriminin perakende satışlarını onaylamadığını söyleyerek farklı bir şeyler söylüyor. Ayrıca, ülke borsalarını düzenleyen Finansal Piyasalar Kurumu, hiçbir şirketin mağazalarda kripto satmak için lisanslı olmadığını söyleyen bir açıklama yaptı .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz