single-image

Yeni Zelanda Hükümeti, Çalışanlara Maaşlarının Kripto Para Olarak Ödenebilmesini Onayladı

Yeni Zelanda’daki maaşlı çalışanlar şimdi aylık maaşlarını kripto para birimleri cinsinden kazanabilecekler ve bu plan 1 Eylül 2019’dan itibaren yürürlüğe girecek.

Bu haber vergi bilgileri bülteninde bildirildi bu kripto ve vergi ödeme politikalarına uyması belli kripto para birimi maaşlarını ödemek için kullanılacak hükümet tarafından onaylandığını ifade ettiği Yeni Zelanda İç Gelir Departmanı tarafından yayınladı. Plan gelecek üç yıl boyunca geçerli olacak.

Kripto para birimleri için Uygunluk Kriterleri aranıyor. Herhangi bir şifreleme para biriminin adını belirtmemiş olsa da, bir şifreleme para biriminin maaş ödemeleri için uygun olma kriterlerini açıkça belirtmiştir. Açıklamaya göre, böyle bir kripto para birimi öncelikle bir değişim aracı olarak işlev görecek şekilde tasarlanmalı, fiat karşılığında değişebilecek durumda olmalı veya değeri bir veya daha fazla fiat para birimine bağlanmalıdır. Bu tür kriterlerin nedeni, şirketlerin likit olmayan altcoins’ler kullanarak çalışanlarına maaş ödemesini önlemektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz