single-image

Elon Musk, Bitcoin Dostu Başkan Adayı Andrew Yang’a Desteğini Açıkladı

Elon Musk, kripto para birimlerine olan desteğini her zaman yüksek sesle dile getiriyor ve Tesla Inc. CEO’su geçtiğimiz günlerde Bitcoin dostu Andrew Yang’ın 2020’de ABD başkanlığına adaylığını açıkladı. Bu 10 Ağustos’ta Hard Core’un podcast yayınında gerçekleşti. Amerikan siyasi yorumcusu ve podcaster, Dan Carlin, Yang’ın liderlik nitelikleri hakkında yorum yaptı. Bu yorumlara yanıt olarak Musk, Yang’a verdiği desteği açıklayan bir tweet attı.

Yang, Demokrat partiden bir aday ve evrensel bir temel gelirin güçlü bir savunucusu. Venmo ödemelerinin yanı sıra Bitcoin, Ethereum ve ERC20 standardına uygun diğer herhangi bir kripto varlığındaki kampanya bağışları kabul ediyor.

Gerçekten de, Yang’ın kampanyasını finanse etmek için, süper PAC (siyasi eylem komitesi) İnsanlık İleri Fonu, bireylerden ve kurumlardan fon toplamak için Opennode ile işbirliği yaptı.
Opennode, Bitcoin’de ödemeleri kolaylaştıran hızlı ve güvenli bir ödeme platformudur. En önemlisi, Opennode platformu üzerinden İnsanlık İadesi Fonu, 25 Temmuz 2019’dan 14 Ağustos 2019’a kadar yalnızca Bitcoin’de 21 gün boyunca kampanya bağışlarını kabul ediyor.

Yang, bu yıl 12 Eylül’de yapılması planlanan 3 No’lu tartışmaya hak kazandı. Diğer sekiz demokrat adayı hala tartışmalı: Joe Biden, Kamala Harris, Bernie Sanders, Pete Buttigieg, Elizabeth Warren, Beto O’Rourke, Cory Booker ve Amy Klobuchar.

Son zamanlarda bildirildiği gibi, Musk ve Amazon CEO’su Jeff Bezos, binlerce uyduyu uzaya fırlatmayı planlıyor. Bezos’a göre bu projenin amacı, milyonlarca insana İnternet erişimi sağlamak olacak.

Elon Musk’un “Bitcoin yapısı mükemmel” olduğunu düşündüğü yaygın olarak bilinmektedir. Bu nedenle, Yang’ın adaylığını Musk gibi bir vizyoner tarafından onaylanması, Bitcoin’in kabul edilme oranını arttırmaya yardımcı olacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz