single-image

Amazon Ödemeleri İçin Artık Bitcoin Kullanılabilecek

Amazon kullanıcıları Moon adındaki eklentiyi kullanarak, bitcoin blockchain’in işlem hızını arttırdığı iddia edilen biraz tartışmalı bir platform olan Lightning Network üzerinden Amazon’daki ürünler için ödeme yapmak için kripto para birimini kullanmanıza olanak tanır .

Bitcoin ilk ve en köklü kripto para birimidir. Kabaca on yaşında bazen Ethereum ve EOS gibi birçok altcoin’in sahip olduğu güncel teknolojisinden yoksundur. Bu nedenle, bugünün kripto para birimlerinin en popülerleri arasında ve en büyük pazar sınırına sahip olmasına rağmen, aynı zamanda hızdan yoksun olduğu bir gerçektir. Çoğu zaman, işlemlerin gerçekleşmesi için uzun zaman gerekebilmektedir, diğer kripto para birimleri için ise sadece birkaç saat veya birkaç dakika gerekebilir.

Bu sebeplerden dolayı, Yıldırım Ağı bitcoin’i daha hızlı yapmak için inşa edildi. Moon ile Amazon ürünlerini bitcoin, Ethereum ve Litecoin kullanarak ödeyebilirsiniz. Moon, Brave ve Opera ile birlikte Google Chrome tarayıcısı için mevcut olan bir uygulama indirmesiyle kullanılabilir.

Kripto para ile ödeme yapmak, çoğu kripto para yaratıcısının en büyük hedefi olmuştur. Ancak, sürekli uçucu olmaları sebebinden bu her zaman mümkün değildir. Fiyat dalgalanmaları muhtemelen bir kripto para biriminin karşı karşıya kaldığı en büyük düşmandır ve bu devam ettiği sürece, kripto paraları ödeme yöntemleri olarak kullanmak kaçırılmış bir hedef olacaktır.

Örneğin, BTC ile 50 Dolar değerinde mal satın alırsanız, ve yarın para biriminin fiyatı düşerse, satın aldığınız fiyat değişecektir ve bunları satın aldığınız şirket para kaybedecektir. Alıcı taraftaki perakendeci veya taraf için her zaman adil değildir ve bu nedenle kripto tasarlandığı amaca her zaman hizmet etmesini zorlaştıran bir durumdur.

Ek olarak, Bakkt gibi birkaç platform , mal ve hizmet karşılığında kripto almak isteyen perakendecilere yardımcı olmak üzere tasarlandı, ancak yine de, bu platformlar örneğin Bakkt Eylül ayının sonunda lansmanı yavaş ve etkisiz oldu denilebilir.

Moon kullanımı oldukça kolaydır. Amazon sayfanıza giriş yaptıktan sonra, uygulama nerede olduğunuzu tanıyor. Daha sonra kullanıma hazır olduğunuzda şirketin ödeme widget’ını ekler ve böylece size kripto fonlarıyla ödeme yapma seçeneği sunuyor. Yıldırım Ağının üzerine yerleştirilmiş bir bitcoin cüzdanını kullanabilir veya doğrulanması biraz zaman alabilen ancak yine de geçerli olan standart bir Coinbase hesabını kullanabilirsiniz.

Bu sistem şimdilik sadece ABD için geçerli olacak açıklaması yapılmıştır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz