single-image

Bitcoin Serbest Düşüşe Devam Ediyor

Bugün için Bitcoin, tam bir haftadır sürmekte olan serbest düşüşü kripto para birimi devam etmesiyle 8.000 dolarlık fiyat işaretinin altına düştü. Bitcoin’de yaşanan düşüşü Ethereum, XRP, Litecoin gibi altcoinler’de takip etmekte.

Bununla birlikte, bunun neden gerçekleştiğine dair farklı spekülasyonlar oldu ve bunlar büyük ölçüde Bitcoin’e yeni bir büyük yatırım olmadığı konusuna odaklandı. Analistler ayrıca, yakında bir trend değişikliğine dair herhangi bir gösterge olmadığından, bunun devam edebileceğini düşünüyor.

Piyasadaki mevcut durum hakkında birçok insan durumdan rahatsız. Bir ay içinde, şu anki kadar düşük seviyesini görmeyen Bitcoin, 8.000 Dolar seviyesinin altına yeniden düştü.

En son 7,500 dolar seviyesinde olan ve bu seviyedeyken Çin’den gelen haberler yükselen Bitcoin bu fiyatını 48 saat içinde 10.000 dolara çıkarmıştı. Bununla birlikte, bu sıçramadan kısa bir süre sonra Bitcoin, 32 milyar dolarlık kazanımdan vazgeçerek aşağı yönlü bir eğilim izlemeye başladı.

Bu olayın olası bir sebebi hakkında konuşan Los Angeles merkezli kripto para birimleri ve dijital varlıklara yatırım yapan Arca’da baş yatırım sorumlusu olan Jeff Dorman “Çin’in kripto para birimleri üzerine yeşil ışık yakmasına ve yakın zamanda ülkedeki bitcoin madenciliği yasağını askıya almasına rağmen , kripto varlığı üzerinde olumlu bir etkisi olmadığı da şaşırtıcı bir durum.” olduğu yorumunda bulunuyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu fiyattaki en son işlem Ekim 2019’un 3. haftasında gerçekleşti. Daha da kötüsü, kripto varlığının yakın zamanda hareketli ortalama çizgisinin altında kaldığı belirtildi. Bu, bazı analistler tarafından kripto varlığı için uzun vadeli bir döngünün başlangıcı olabilir.

Bitcoin şu an 7.600 dolar çevresinde işlem görüyor. Günlük ciddi anlamda bir kayıp söz konusu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz