single-image

Bitcoin 6.950 Dolar Seviyesini Gördü

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftalarda başlayan aşağı yönlü bir düşüş trendi sert bir şekilde kendini gösteriyor. Bu durum, Ekim ayının sonunda elde edilen kazanımların tamamen geri aldı ve son düşüşle 7.000 Dolar seviyesine kadar düştü.

Analistler şimdi Bitcoin’in kilit bir uzun vadeli teknik destek seviyesinde işlem görmekte olduğunu ve bu durumun alıcılar tarafından ciddi bir şekilde savunduğu zaman tarihsel olarak büyük hareketleri katalize ettiğini belirtiyor.

Bitcoin, Gecelik Keskin Satışıyla 7.000 Doların altında kadar düşüyor akşam saatlerinde Bitcoin 6.950 dolar olan sert düşüşle işlem görüyor .

Bitcoin’ın 7.000 dolarının altına düşmesi, BTC’nin 8.000 Dolardan 7.000 Doların ortasına düşmesiyle dün meydana gelen aşağı yönlü momentumun daha da uzamasına işaret etti.

Yakın vadede, Bitcoin’in bu seviyedeki düşüşünü duraklatması muhtemeldir, çünkü 6.900 ila 7.200 Dolar aralığında kripto’nun “altın cebi” belirlenir ve bu da kısa sürede katalize edebilecek çok fazla ihtiyaç duyulan satın alma baskısını bulabilir bir bölgedir.

Bitcoin’nin yakın vadeli destek seviyelerine nasıl cevap vereceği, 2019’un kapanış eğilimi göstererek piyasaların hangi yöne gideceği konusunda önemli bir fikir verebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz