single-image

Altcoinler Kayıplarını Telafi Etmeye Başladı

Bitcoin fiyatı son aylarda neredeyse yatay bir seyir izledi ve çoğu kripto analistinin iddia ettiği durumu gösteriyor. Bitcoin pazarlarındaki işlem eksikliği, kripto tüccarlarının başka yerlerde kar elde etmelerine neden oldu ve ufak bir alt sezonun yaşanabileceği altcoin pazarına yönelmiş gibi görünüyor.

Ancak, alt sezonun kısa süreli olması muhtemeldir, çünkü altcoinler hala uzun vadeli hareketli ortalamalara sahipler çünkü gerçek bir eğilimin tersine dönmesi için bu durumu kırmaları gerekecek.

2019’un çoğu boyunca, yeni bir boğa piyasasına yükselen Bitcoin fiyatı , altcoin piyasasının tüm heyecanını ve sermayesini emdi ve birçoklarının da altcoinlerin değer kaybına neden olmasını istedi.

Ancak, Bitcoin fiyatı 9.000 ile 12.000 Dolar arasında bir fiyat aralığına sıkıştığından beri, can sıkıntısı ortaya çıktı ve kripto tüccarları Bitcoin’deki kar eksikliğinden ötürü bu kez Ethereum ve Ripple gibi altcoinlere yöneldi.

Analist Bitcoin fiyat işlemlerinin “bunun için sıkı bir aralıkta” Ethereum ve BTC’ye karşı eşleştirilen diğer büyük altcoinlerin fiyatlarının da olduğunu söyledi. İki hafta boyunca yatay yapılan ticaret, “2 hafta alt sezon” için alan bırakmalıdır.

Bitcoin fiyat birleştirir ve altcoinler yükselişe başlar ancak, önümüzdeki olası iki hafta boyunca Bitcoin durgunluğu sırasında ortaya çıkan herhangi bir alt sezonun kısa ömürlü olması muhtemeldir.

Bir başka kripto analistine göre, çoğu altcoin “büyük bir eğilim tersine dönüş” gerçekleşinceye kadar herhangi bir kazancı geriye doğru devam edecek bir direnç gibi hareket eden uzun vadeli hareketli ortalamalarla karşı karşıya kalacak.

Altcoinlerin BTC ye karşı bu hareketli ortalamaların üstünde kırılmaya başlayana kadar, herhangi bir hareket daha sonraki düşüş trendleri arasında ölü kedi sıçraması veya şişkinlik hareketleri olma ihtimali yüksek. Bununla birlikte, Dolar ile eşleştirilen altcoinler daha düşük bir seviyeye sahip görünüyor, bu da altcoin uzayındaki kötü gidişatın sona erdiğini gösteriyor.

Ethereum hem Dolar hem de BTC işlem çiftlerinde işlem görmekte ve XRP de her iki çift arasında da kırılma sürecinde. Bitcoin yatay fiyat olarak işlem yaparken, Ethereum ve Ripple gibi büyük altcoinler parabolik ralli sırasında Bitcoin karşısında kaybettiği değerleri telafi etmeye devam etmeye çalışıyorlar.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz