single-image

Bitcoin Bu Hafta 15.000 Dolara Ulaşabilir

Keizer, bitcoin’in bu hafta sonuna kadar 15.000 Dolar’ı geçebileceğini öngörüyor.
Delphi Digital raporu, bitcoin fiyatına katkıda bulunan ekonomik trendlerin “mükemmel fırtınasını” gösteriyor.

Eski Wall Street tüccarı Max Keizer, haftada bitcoin için yükseliş tahmininde bulundu ve para biriminin merkezî çerçevelerdeki genel büyüyen güvensizlikten 15.000 Dolar’ı geçebileceğini iddia etti.

Keizer Raporuna ev sahipliği yapan Keizer, 3 Ağustos’ta, ” Bitcoin’in bu hafta 15.000 Dolar’ı geçeceğini” iddia eden bir tweet yayınladı. Hükümetler ve merkez bankaları gibi merkezileştirilmiş çerçevelere duyulan güvenin düştüğünü söyleyerek tahminde bulundu. Sonuçta, insanlar fiat’a daha az güveniyor ve alternatif olarak bitcoin’i döndürüyorlar.

Eski Wall Street tüccarı da parasının aynı yerde koyduğunu iddia ediyor. Sonraki bir tweet’te Kesier, “10.000 ABD Doları değerinde shitcoin yaktığını” söyledi. Ayrıca bunu yaparak kaçınılmaz bir şekilde BTC’nin fiyatının yükselmesine neden olacağı fikrine de katkı sundu.

Keizer, başka bir kullanıcı tarafından öngörüsüne meydan okuduğunda, ticaret stratejisinin piyasayı zamanlamak değil, “her gün oturmak” olduğunu söyledi.

Bitcoin için ‘Mükemmel’ Fırtına
Keiser’in öngörüsü, teknik analizden daha yanıltıcı dille karşılaşsa da, 1 Ağustos’ta Delphi Digital Group tarafından yayınlanan benzer bir araştırma ile destekleniyor. Raporlarına göre , küresel ekonomideki mevcut eğilimler “mükemmel fırtına ” benzetmesi bitcoin fiyatı için yapılıyor.

Delphi Digital, özellikle parasal gevşemeyi ve küresel ekonomik krizin bitcoin’e ‘dijital altın’ olarak artan ilgi yaratma potansiyelini gösterdiğini belirtti.

“Özellikle rezerv para birimleri arasında yükselen döviz devalüasyon riski, BTC’yi altın ile birlikte daha yüksek seviyelere çekmesi gereken uzun vadeli bir katalizör” dedi.

Kesier’in bu haftanın sonuna kadar 15.000 Dolar’a ulaşma öngörüsü zamanlaması konusunda agresif olsa da, diğer analistlerin öngörülmesi bağlamında tuhaf değil. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, bitcoin’in 2019’un sonunda 42.000 Dolar’a ulaştığı öngörüsü “iyi bir şans” olduğunu söyledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz