single-image

XRP ve Stellar’da Büyük Miktarlarında Hareket

Kripto alanındaki balina gözlemcileri hala büyük bir balina faaliyetinden sonraki son birkaç saatin olaylarını anlamaya çalışıyor.

Ripple (XRP)
Balina Uyarısı tarafından gönderilen bir tweet’e göre , Bittrex’ten büyük miktarda XRP sevk edildi ve Upbit’e gitti. Bittrex ve Upbit her ikisi de kripto borsalarıdır. Bu hareket için Balina Uyarısı, aynı cüzdanla ilişkili yaklaşık 50 ayrı işlemi takip etti. Bu işlemlerin her biri yaklaşık 10 milyon XRP madeni para hareketi içermekte olup, toplam XRP’nin toplam değeri 159.536.070 $ ‘a yükselmiştir.

Balina Uyarısı tarafından yayınlanan aynı twitter mesajında Bittrex Exchange, müşterilerini platformun bugün için planlanan sistem yükseltmeleri hakkında bilgilendiren bir yorumda bulundu.

Stellar (XLM)
Aynı zamanda, XRP balinası tespit edildi, başka bir Stellar balinası harekete geçti. Hareket, her biri yaklaşık 10 milyon XLM aktarırken 22 işlem gerçekleştirdi. İlginç bir şekilde, bu, XRP işlemlerinin kaynaklandığı aynı döviz olan Bittrex’te gerçekleşti. XLM’nin toplam değeri, yaklaşık 867.000 $ ‘a yükseldi. Bununla birlikte, bu hareket, Bittrex’ten Upbit’e aktarılan XRP’nin aksine soğuk bir cüzdana yönelmiş gibi görünüyordu.

Bittrex Olabilir mi?
Birkaç saat içinde, XRP ve XLM’den oluşan toplam 727 milyon madeni para taşındı. İki kriptosun aynı borsadan taşındığı göz önüne alındığında, bazı insanlar işlemlerin Bittrex’in kendisi tarafından başlatılmış olabileceğini savunuyorlar. Bittrex o günün ilerleyen bir sistem güncellemesini iletken olacağını açıkladı.

Ancak, planlanan yükseltmenin balina aktivitesiyle bir ilgisi olup olmadığı hala net değil. Bu süre zarfında, çevrimiçi cüzdanlara ve ticaret pazarlarına erişim olmayacak. Bittrex tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir duyuruda , şirket yükseltmenin borsayı daha ölçeklenebilir ve verimli hale getirmesi gerektiğini açıkladı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz