single-image

Binance Hack Sonrası Para Çekmeye ve Para Yatırma İşlemlerine Başlıyor

Son hack haberinden sonra, Binance geri dönmeye hazır. Binance, CEO’su işlemler Salı başlayarak 14 kripto çekme yanı sıra mevduat sürdürmeye hazır olacağı güncellemesini resmi blog gönderisini kripto topluluğu ile de paylaştı.

Blogda, CZ, Binance ekibi tarafından en kısa sürede işlerin tekrar şekillendirilmesi için yapılan sıkı çalışmalarla ilgili olarak bilgilendirme yaptı. Sadece ekibinin ilerleme kaydettiğini, haftasonu boyunca da çalıştığını belirtti. Aslında, son birkaç gün içinde sistemi büyük ölçüde yenilemeyi de başardılar. CZ’ye göre ekip, hem yüksek dereceli güvenlik özelliklerini de dahil etti ve / veya araştırdı. Blogda, güvenlik özellikleri ve değişikliklerle ilgili daha fazla detayın kullanıcılarla yakında paylaşılacağı belirtildi.

Blog aynı zamanda kullanıcılara Binance’ın para çekme ve para yatırma hizmetlerini Salı gününden itibaren tamamen devam ettirmek istediğini bildirdi. Bununla birlikte, ekip ve CZ, testin gerçekleştirilme şekline de bağlı olarak yükseltme işleminin gerçekleşeceği zamanı henüz açıklamıyor. Testlerden iyi sonuçlar alındığında, kullanıcılar yükseltme süreleri hakkında bilgi sahibi olacaktır.

Şu anda, kullanıcılar için tüm faaliyetler geçici olarak “askıya alınma” olarak işaretlendiğinden, dijital para biriminin para çekme işleminin yanı sıra para yatırma işlemleri yapamamaktadır. Ancak bir kullanıcı sosyal medya aracılığıyla para yatırma adresini adrese gönderme eyleminin daha önce tanınan adresleri kullandıkça başarılı olduğunu iddia etti.

Haberi olmayanlar için, Binance de yaşanan son olay, dünyanın en büyük kripto değişimi 7 yazarlardan kötü bir haber gördü hacker 7.000 Bitcoin çaldılar bu nmiktar Binance’in sıcak cüzdanından çalındı. Kullanıcıların API anahtarlarından ödün vermenin yanı sıra, bilgisayar korsanları dijital para biriminin geri çekilmesi için iki faktörlü doğrulama kodlarına da eriştiler.

Olayı takiben, Binance derhal hem para yatırma hem de para çekme işlemlerini durdurdu, ancak site içi ticaret yoluyla ticaret sağlamaya devam etti. Ayrıca, söz konusu parayı birden fazla borsa ile aklamak için çalınan BTC’yi hızlı bir şekilde hareket ettiren hackerlar hakkında spekülasyonlar çıkmaya devam etti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz