single-image

Bakkt, Temmuz Ayında Kullanıcı Kabul Etmeye Başlayacak

Bir son dakika haberi de Bakkt hakkında geliyor. Kripto başlangıcı CEO’su Kelly Loeffler Bakkt, 13 Mayıs tarihli bir güncelleme paylaştı ve uzun zamandır beklenen Bitcoin Vadeli İşlemleri ve kripto alım satım platformunun Temmuz ayında faaliyete geçeceğini açıkladı.

Yapılan güncellemeye göre, Bakkt nihayet ABD Emtia ve Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından öngörülen şartlara uygun gelecek vadeli sözleşmeler geliştirirken, daha önceki raporların esas olarak kurumsal tüccarlar olduğunu teyit eden potansiyel müşterilerin taleplerini de karşıladı.

Bakkt, bu gereklilikleri yerine getirdikten sonra, Bitcoin Günlük Vadeli İşlem Sözleşmesi ve Bitcoin Aylık Vadeli İşlem Sözleşmesinin listelenmesi için resmi olarak, girişimin doğrudan kapıya açılacağı iki teklifini sunmaktadır.

Bir sonraki yapılacak eylemin Bakkt için ne olduğunu açıklayan Kelly, Bakkt’ın önümüzdeki birkaç hafta boyunca ortakları ile birlikte çalışacağını ve yeni başlangıçların Temmuz ayında başlamasını bekledikleri vadeli işlemlerin ve inceleme testlerini (UAT) tamamlayacağını açıkladı.

Kullanıcı kabul testi, potansiyel kullanıcıların Bakkt’ün yeni platformunda yer alması için bir yol olarak hizmet verecek, kurumsal yatırımcıların geleneksel varlıklarla uğraşırken aynı güvenlik seviyesine sahip alanlara katılması için bir kanal olarak tanımlanıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz