single-image

Bitcoin Yatırımcılarına Geçmişteki Balonlar ve Fiyat Düşüşleri Hakkında Uyarılar

Bir kripto para borsası kurucusu olan Bobby Lee, Bitcoin yatırımcılarının varlığın değişken balonlar ve dramatik fiyat düşüşleri ve piyasanın geçmişinden daha fazla haberdar olması gerektiğini hatırlattı.
Bitcoin’in geçmişine vurgu yaparak fiyatın artmaya devam edeceğini gösterdiğini, ancak sonra muhtemelen “saatler içinde” dramatik bir şekilde çökeceğini hatırlatıyor. Bitcoin’in değerinin belki de % 50’sini hızla kaybedebileceğini ve daha sonra önümüzdeki yıllarda daha da düşebileceği ihtimalini dile getirdi.
Bitcoin 2021’de ciddi şekilde yükseldi ve Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.000 dolar ‘a kadar ulaştı ve bir yıl önce aynı ayda 4.000 dolar’ın altından işlem gördüğünü unutmamak gereklidir.
Analistler, hükümetler ve merkez bankaları tarafından ekonomilere pompalanan büyük miktarlarda paranın bitcoin fiyatı için itici güç olduğunu söyledi. Bitcoin’in son boğa piyasası döngüsünde potansiyel olarak 300.000 dolara çıkabileceğini de söyledi. En eski kripto borsalarından biri olan BTCC’nin kurucu ortağı, fiat para birimlerinin parasal teşvikler nedeniyle değer kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldığı bir dönemde bir değer deposu olarak bitcoin’e ilgi duyulduğunu söylüyor. Yakın zamanda bitcoin hakkında bir kitap yazan girişimci, alıcıların kripto varlığın muazzam değişken geçmişinden daha fazla haberdar olması gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.
“Pek çok yatırımcı geçmişi bilmeden piyasaya giriyor” dedi. “Bu hayat, değil mi? İnsanlar emlak satın alırlar, emlak balonlarının geçmişini bilmeden, insanlar hisse senedi satın alır, borsa balonlarının tarihini bilmeden.” konu hakkında analizini ve bilgisini paylaşan lee ayrıca ,
“Bitcoin tarihi, sadece çok hızlı bir şekilde yükselmekle kalmayıp, her balondan sonra, her boğa piyasasından sonra balonun patladığını ve hızla düştüğünü göstermiştir.”
Bu bağlamda Bitcoin’in % 50 hızla düşebileceğini ve ardından önümüzdeki iki, üç yıl boyunca ayı piyasası olabileceği varsayarak. Zaman zaman, önceki yüksek seviyelerden % 90’a kadar düşebileceğini unutmamak gereklidir. “Bitcoin kışı geldiğinde,% 50 satış oranının altında olduğu zaman, insanlar inançlarını yitirip ve ardından paniğe kapılırlar . ”

Bobby Lee, Bitcoin konusunda iyimser kaldığını söyledi. Düşüş ve yükselme döngülerinden geçmeye devam ederse 1 milyon dolara bile ulaşabileceğini tahmin etmeyi de ihmal etmedi.

Bitcoin’in bir yılda yaklaşık 20.000 dan 4.000 dolar’ ın altına düştüğü 2017 yılı sonrasına benzer bir fiyat düşüşü konusunda vurgu yapılmaktadır. Geçmiş dönemlerdeki yüksek dalgalanmalar her ne kadar günümüzde oyunun kuralları değişmeye başlamış olsa da , önümüzdeki günlerde Corona virüsün etkilerinin azalarak insanların normal hayata yeniden uyum sağlamak ve ekonomik rahatlamalar olabileceği tabii olarak bitcoin ve kripto para fiyatlarının da bunlardan etkilenebileceği konusunda dikkatli olunması gereklidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz