single-image

Bitcoin’in En Son Yükselişinin Arkasındaki Sebepler

Sizde bir kripto para meraklısıysanız ve birkaç Bitcoin varsa, kesinlikle en son Bitcoin boğa koşusunda neşeyle izliyorsunuz. Piyasa muazzam bir yükselişe doğru yöneldi ve kısa sürede tekrar oldukça yüksek seviyelere ulaştı. Bitcoin şu saatlerde 7040 ABD Doları’dır ve Bitcoin’ sahibi olan yatırımcılar büyük olasılıkla bekleme ile satış arasında oldukça kararsız durumdadır. Ama eğer sadece bir izleyiciyseniz, bu ani Bitcoin yükselişine sebep olan nedenleri merak ediyor olabilirsiniz,

Son günlerde Bitcoin fiyatına büyük bir ralli ile hareket kazandı ve kripto para piyasalarında büyük bir heyecan yarattı. Fiyat noktasında bir miktar düzeltme gözlemlememize rağmen, uzmanlar yükselişe bir miktar geri dönüşü tahmin ediyor.Bu hızlı yükselişin arkasındaki sebeler nedir.

Bitcoin’in son derece sınırlı bir arzının olduğu ve tüm zamanlarda ancak 21 milyon Bitcoin’lik bir sınırı olduğu bilinmektedir. Zaman geçtikçe, Bitcoin arzı düşüyor ve talebe bağlı olarak bu düşüşün bir sonucu olarak, ekonominin temel yasaları ile Bitcoin fiyatı yükseliyor gibi görünüyor.

Esnek bir tedarik sistemine sahip olan diğer birçok kripto paranın aksine , Bitcoin, hiçbir zaman toplamda 21 milyondan fazla Bitcoin bulunmamasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, zaman geçtikçe daha değerli hale gelmesi kaçınılmazdır ve çok yüksektir.

FOMO veya Fırsatı Kaçırma Korkusu, Bitcoin’ler için artan talebin çoğunu tetiklemektedir. Fiyat gittikçe yükseldikçe, gittikçe daha fazla insan, fiyat hala düşükken Bitcoin satın almayı istiyor fırsatı kaybedeceklerinden korkuyor ve bu da talebi artırıyor.

Bu yükselen talep, azalan arz ile yan yana geldiğinde, fiyat otomatik olarak artar.

Açıkçası, piyasa eğilimleri şu anda öyle görünüyor ki, FOMO’yu yatırımcılara teşvik ediyor ve bitcoin talep-arz eğrisi için fiyatı oldukça etkin bir şekilde artırmak için ön görülemez bir durum ortaya çıkartıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz