single-image

KuCoin Kredi Kartlarını Kullanarak Kripto Para Satın Alma Seçeneği Ekledi

Kripto Para Piyasasında önde gelen kripto borsalardan biri olan KuCoin, yakın zamanda İsrailli bir şirketle, kullanıcıların diğer satın alma yöntemlerine ek olarak kredi kartlarını kullanarak kripto para birimleri satın almalarına izin vermek için bir araya geldi. Singapur merkezli olan borsa, bu amaçla İsrail’den ödeme işleme firması Simplex ile ortaklığını ilan etti. Bu konuda 27 Mart tarihinde resmi bir duyuru yapıldı.

Duyuruya göre, KuCoin borsası, kredi kartlarıyla kripto satın alma seçeneğini varlık sayfasına ekledi. Bu hamle ile KuCoin kullanıcıları artık Euro ve Dolar kullanarak Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ABC ve Litecoin gibi önde gelen kripto paralar satın alma seçeneğini sunmuş oldu.

Simpleks, aslında İsrail’den olmasına rağmen, üç ayrı ülkede, yani İngiltere Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda, ABD ve Litvanya’da kendi ofisleri bulunan bir şirket.

“Simplex, dünya çapında dolandırıcılıksız ödeme işleme çözümleri sunan lider bir AB finans kuruluşudur. Simplex, kredi kartı ödemelerini % 100 garanti ile işler. Dolandırıcılık iadesi durumunda, satıcıya Simplex tarafından ödeme yapılır. Simplex’in merkezi, İngiltere, ABD ve Litvanya’daki yan kuruluşlarıyla birlikte İsrail’de bulunuyor. 2014 yılında kurulan Simplex bugün Shapeshift, BRD, Litecoin Vakfı, Mycrypto, XAPO ve Changelly gibi dünyanın en büyük kripto borsaları, cüzdanları ve platformlarıyla çalışıyor. ”

Geride bıraktığımız yıl, KuCoin borsası, 20 milyon dolar değerinde bir A Serisi fon turunu başarıyla kapattı. Borsa içeriğinde IDG Capital, Matrix Partners ve Neo Global Capital gibi büyük risk sermayesi şirketlerinden yatırımlar görüldü. KuCoin 2.0 platformunu inşa etmek için fonların toplandığı bildirildi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz