single-image

Mastercard Kripto Para Ekibi Oluşturuyor

New York Post’un yakın tarihli bir raporuna göre, kredi kartı devi Mastercard’ın görünüşte bir şirket içi kripto para birimi ekibi oluşturuyor . Şirket aktif olarak kripto para birimi teknolojisine aşina olan iş adaylarını işe almaktadır. Yazıda bulunan 17 Ağustos raporunda iş listesinin ayrıntılarını verdi:

“Ödemelerin ve kripto para birimlerinin en son kesişim noktasında çalışmak arzunuz var mı?” Mastercard bir işe alım listesine girdi. İşe alınanlar “şifreleme para ekosistem trendlerini izleyecek” ve “yeni ürünler ve çözümler geliştirecekler”.

Endüstri uzmanları, Mastercard’ın hamlesinin akıllıca bir hareket olduğunu, blok zincirleme ve kripto para birimi teknolojisine duyulan aktivite ve ilginin seviyesi olduğunu belirtti. LowCards.com genel müdürü Bill Hardekopf, şirketin kendi dijital para birimini geliştirme niyeti olmasa bile, Mastercard’ın bu kurum içi bilgi tabanına sahip olmasının önemli olduğunu belirtti.

Mastercard Kıdemli Başkan Yardımcısı Seth Eisen, şirketinin müşterileri için değer yaratma konusundaki taahhüdünü vurguladı ve “blokajlara ve kripto para birimlerine bakmanın” bu daha geniş bir çabanın parçası olduğunu iddia etti.

Mastercard, sosyal medya devi Libra kripto para birimi projesi için Facebook ile ortaklık kurduğu bildirilen bir grup büyük şirketten birisidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz