single-image

Bakkt’a Olan Kurumsal İlgi Artıyor

Geçen ay yavaş bir başlangıçtan sonra, Bakkt’ın Bitcoin futures platformu bu hafta ciddi yükseliş eğilimleri kazandı. Bitcoin dün büyük kazanımlar sağladı, Bakkt’ın hacmi önceki en yüksek seviyesinden neredeyse iki katına çıktı.

Platform, işlem gören 1.179 sözleşmenin yeni sözleşme gerçekleştirdiğini bildirdi. Dün, Bitcoin nereyse % 40’lık devasa bir sıçrama gördü, bu da tüm borsalarda artmış aktivite olarak yansıdı.

Bir yıl süren gecikmeden sonra, Kıtalararası Değişim Borsası (ICE) nihayet Bakkt Bitcoin futures platformunu geçen ay çok fazla beklentiyle başlatmıştı . Kurumsal yatırımcıların çuval dolusu parayla gelmeleri bekleniyordu. Ancak, bu beklenen olmadı.

Çoğu gün, hacim 2 milyon dolardan çok daha az olarak gerçekleşti. Ancak geçtiğimiz Çarşamba günü, 640 sözleşmeyle işlem gören 4.8 milyon dolarlık rekor bir hacme imza attı. Sadece iki gün sonra, bir önceki hacmini tam 1.179 sözleşmeye iki katına çıkartmayı başardı.

Bakkt’ın teklifi fiziksel olarak çözümlenirken, kurumsal yatırımcılar nihayet bunu benimsemeye başlıyor. Ekonomist ve tüccar Alex Krüger, bu sözleşmelerin kurumsal yatırımcılar arasında geleneksel olarak popüler olmadığını belirtti.

Diğer herhangi bir kripto para birimi borsası gibi, Bakkt’ın seviyesi aşırı uçuculuk olduğunda yükseliyor. Önceki 640 sözleşmesinin yapıldığı gün boyunca, Bitcoin yaklaşık 1.000 dolar kaybetmişti. Şimdi, Bitcoin bir gecede neredeyse 2,500 dolar kazanırken, işlem yapılan sözleşme sayısı neredeyse iki katına çıktı.

Bakkt Bitcoin piyasalarından daha fazla yararlanmak istiyor ve tek teklifiyle sınırlı kalmayacak platform Aralık ayında Bitcoin opsiyon sözleşmelerini başlatacağını belirtiyor.

Bitcoin vadeli işlemleri için ilk düzenlenmiş opsiyon sözleşmesidir ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) onay almıştır. Bakkt Bitcoin opsiyon sözleşmesi vadeli sözleşmesine dayanacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz