single-image

Bitcoin Sadece 1 Saatte % 6 Yükseldi

Bitcoin dün 7.000 doların altına düştü. Ancak, boğalar tamamen pes etmedi. Önemli bir geri dönüş yaptılar ve Bitcoin’i bir kez daha 7.000 doların üzerine çıkardı. Bitcoin sadece bir saat içinde 400 dolardan fazla değer kazandı.

Tam olarak ne oldu? Tüccarlar son Bitcoin hareketi hakkında ne düşünüyor? Şu anda internet üzerinden konuşulan yapan en yaygın teori, bunun klasik kısa bir sıkışma olduğudur.

Kripto para araştırma ve veri firması Skew Markets tarafından belirtildiği gibi, bu büyük artışta BitMEX’te minimum 16 milyon dolarlık kısa pozisyon tasfiye edildi. Makro ölçekte büyük miktarda tasfiye olmadığı yerlerde, kripto piyasası tatiller nedeniyle hala değişken görünmüyor.

Bitcoin’in bu hareketinden önce, tahmin edilen BitMEX fonlama oranı yaklaşık -0.0050 idi, bu aslında bazı insanların fonlama oranını % 0’a geri döndürmek için bir sıçrama işareti olduğunu söyleyen bir seviyedir.

İran hakkındaki olayların bitcoin fiyatına etkisi. Bu, küresel haberin Bitcoin fiyatını etkilediğini söyleyen başka bir teoridir. Bir süre önce ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’ın ordu liderlerine saldırı düzenlediği açıklandı. Bu saldırılarda İran, askeri olarak konuşan en önemli adamlarından birkaçını kaybetti ve bu da küresel pazarların görece samanlaşmasına neden oldu.

Bir kripto para birimi ve makro analisti olan Alex Kruger bu tezden o kadar emin değil. Yükselişin ardından, bu tweet’i Bitcoin’in diğer varlıklardan saatler sonra taşınması nedeniyle muhtemelen yanlış bir hikaye olduğunu bildirerek yayınladı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz