single-image

Kriptopara Madenciliği İçin En İyi GPU Seçimi

Kripto para birimi cinsinden , madencilik farklı dijital para birimleri için yapılan işlemlerin doğrulandığı ve halka açık bir finansal işlem veri tabanı olarak hizmet veren blockchain dijital hesap defterine eklendiği bir işlemdir .

Yayımlanan ilk kripto Bitcoin olduğu ve dijital varlıkların merkezi olmayan formları 2009 yılından beri kullanılmaktadır . Kriptopara birimleri veya dijital para sistemleri canlandı, açık kaynak yazılımlar mali veriler için Ek birimlerin oluşturulmasını kontrol ederken ve varlıkların transferini doğrularken işlemleri güvenli ve şeffaf hale getirmektedir.

Kripto madencilik için en iyi performans sahibi GPU’ya sahip olmak önemlidir , çünkü bilgisayar donanımının diğer tüm parçalarıdan fazla işlem yapan merkezi birimdir. Çoğu zaman, kripto madenciliği, kendi bilgisayar donanımı üzerinde çalışırken madenci için küçük bir gelir yaratır. Madencilik için en iyi GPU madencilik verimliliğinde büyük bir fark yaratmaktadır.

Madenciliğin temel donanım gereksinimleri, özel bir GPU (Grafik İşleme Ünitesi) yongası veya ASIC (Uygulamaya Özel Entegre Devre), tutarlı ve istikrarlı bir internet bağlantısı, yetkili bir kripto para birimi madenciliği yazılım paketi, yeterli soğutma ile yalnızca kripto madenciliğine ayrılmış bilgisayar donanımıdır donanım için bir çevrimiçi kripto para birimi değişimi ve bir çevrimiçi madencilik havuzuna üyelik gereklidir.

Kripto para birimleri ile ilgili teknik terminolojiler çoğu zaman kripto ekonomisinde yeni olan insanları için kafa karıştırıcı olabilir. Diğer tüm yatırımlarda olduğu gibi, kripto pazarına yatırım yapmak, kripto pazarına ilişkin herhangi bir karar vermeden önce kapsamlı bir şekilde öngörülebilen bir araştırma gerektirir. Nispeten yeni bir kavram olarak, halkın çoğunluğu kripto para birimlerine gelince çok fazla bilgi sahibi değildir.

Kripto para madenciliği temel olarak iki amaca hizmet eder, blok zincirinde şifreli işlemleri yapmak doğrulayarak ve yeni para birimleri oluşturarak blok zincirine işlemler eklemek. Madencilere yaptıkları işlemler için yaptıkları işlem miktarı kadar ayrıca ödül dağıtılmaktadır.

Kripto işlemleri, satın alımları ve transferleri izlemek için okunaklı bilgileri güvenli bir koda dönüştürmek için kullanılan bir işlem olan kriptografi tekniğini kullanır. Şifreleme, matematik ve bilgisayar bilimi unsurlarını kullanan bir sistemdir.

Ethereum madenciliği için en iyi GPU
1. AMD RX 470/570
AMD RX 470/570, 80W ila 200W’lık bir güç çekişine, 20 ila 30 Mh / s’lik bir hashrate ve 4 GB’lık ve 8GB’lık GDDR5’e sahip bir VRAM’a sahip ve onu piyasadaki en enerji verimli seri haline getiriyor . Uygun bellek overclock, çekirdek underclock ve düşük voltaj teknikleri kullanılarak, kart sadece 70W – 80W arasında çalışabilir ve hala 30 Mh / s’ye kadar hashrate çıkartabilir.

2. AMD RX 480/580
AMD RX 480/580, 100W ila 250W’lık bir güç çekişine, 20 ila 30 Mh / s’lik bir hashrate ve 4 GB ve 8 GB GDDR5’e sahip bir VRAM’a sahiptir, bu da AMD RX 470/570 serisinin güncellenmiş bir versiyonuna benzemektedir. .

3. AMD Radeon RX Vega serisi
AMD Radeon RX Vega serisi 150W ila 250W’lık bir güç çekişine, 30 ila 45 Mh / s’lik bir hashrate ve RX içeren en iyi verimliliğe sahip AMD serisine en son eklenen VRAM 8 GB HBM2’ye sahip vega 56 ve RX vega 64, her ikisi de 8 GB RAM ile madencilik performansı konusunda çok yakınlar.

4. Nvidia GTX 1060
Nvidia GTX 1060 modelinde 60W ile 150W arası güç, 18 ile 25 Mh / s arası hashrate ve 3 GB ve 6 GB GDDR5 VRAM var . Temel kart nispeten daha düşük bir fiyata mevcuttur ve fiyat aralığında Ethereum madenciliği için en iyi GPU’dan biri olarak çalışır.

5. Nvidia GTX 1070
Nvidia GTX 1070, 150W ila 225W’lık bir güç çekişine, 25 ila 32 Mh / s’lik bir hashrate ve 8 GB GDDR5’e sahip bir VRAM’a sahiptir; bu, genel olarak diğer kriptoların madenciliği için de uygun olan büyük bir karta sahiptir. Zcash gibi . Kartın performansında herhangi bir bozulma olmayacak ve bu da Ethereum 2020 madenciliği için en iyi GPU’dur.

Madencilik için en iyi GPU
6. Nvidia GTX 1080ti
Nvidia GTX 1080ti, 150W ila 250W’lık bir güç çekişine, 35 ila 40 Mh / s’lik bir hashrate ve düzenli olarak en yüksek maden yoğunluğuna sahip madencilikte kullanılan en güçlü GPU olan 11 GB GDDR5 VRAM’a sahiptir. Biraz pahalı olmasına rağmen, GTX 1080ti, 2020 Bitcoin madenciliği için en iyi GPU’dur ve yatırım için en iyi karttır.

7. Nvidia GeForce GTX 1070ti
Nvidia GTX 1070ti’nin 120W’lık bir gücü ve 26 Mhs’lik bir hashrate var. Düşük bir hashrate sahip olmasına rağmen, GPU, onu Bitcoin madenciliği için uygun maliyetli ve yüksek verimli en iyi GPU için mükemmel bir seçim haline getiren büyük bir overclock potansiyeline sahiptir . GTX 1070ti, daha yüksek performans çıkışı ve artırılmış saat hızı gibi iyileştirmelerle GTX 1070’in yükseltilmiş sürümüdür.

8. Nvidia GeForce GTX 2060
500W gücünde, 1.365 MHz çekirdek saat kapasitesi ve 6GB GDDR6 VRAM ile GTX 2060, Bitcoin madenciliği için sorunsuz bir madencilik çözümü ve en kârlı çıktı için en iyi GPU’dur.

Nvidia GeForce 1070 Madencilik 2017 için en iyi GPU olarak kabul edildi düşük güç beraberlik ve yüksek karma oranıyla. Şu anda, AMD Radeon VII kripto madencileri arasında popüler bir seçimdir.

Genel olarak, farklı yüksek işlev kombinasyon özelliklerine sahip farklı fiyatlarda mevcut birkaç Grafik İşleme Birimi bulunmaktadır. Kriptopara madenciliği için bir GPU seçimi çok kapsamlı bir araştırma gerektirebilir ve veya daha önce bir kriptopara madencisine danışmayı düşünebilirsiniz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz