single-image

En Yeni Belarus Menkul Kıymetler Borsası Bitcoin ve Ethereum’u Kabul Edecek

Dünyanın ilk kripto düzenlemeleri yapılmış menkul kıymetler borsası olduğu iddia edilen Currency.com resmen başladı. Kullanıcıların, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ile geleneksel varlıklar satın almalarını sağlayacak. Bu söylendiğinde, Dx.exchange 7 Ocak’ta, Currency.com ile aynı hizmetlerin çoğunu sunarak başlatıldı.

Borsa, bekleme listesinde ilk 2.500 kişiye 50 Avro teklif ediyor. Kayıtlı şirketlerin esnek vergilere sahip olduğu bir ekonomik alan olan Belarus Yüksek Teknoloji Parkı, değişimi denetleyecektir.

Kullanıcıların Ripple ile işlem yapıp yapamayacakları sorulduğunda, bu değişimin gelecekte gerçekleşebileceğini öne sürdü.
Currency.com girişim sermayesi şirketleri VP Capital ve Larnabel Ventures tarafından başlatıldı. Teknik girişimci ve VP Capital’in kurucusu Viktor Prokopenya, bunun kripto meraklılarının yatırım portföylerini çeşitlendirebilecekleri ilk platform olduğunu söyledi.

Belarus, Kripto Şirketleri için Vergisizdir. Belarus, blockchain ve kripto şirketleri için kripto dostu bir ortam sunuyor. Aralık 2017’de Belarus hükümeti Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak onayladı ve ICO’ları ve akıllı sözleşmeleri yasallaştırdı. Hükümet ayrıca, 2023 yılına kadar kripto madenciliği, kripto ticareti ve ICO’ları vergilendirmekten muaf tutmayı da kabul etti.

Prokopenya, Belarus kripto düzenlemelerinin uluslararası kripto düzenlemeleri ile aynı seviyede olduğunu söyledi.

Bu projenin Belarus şirketlerine hem yurt içi hem de yurt dışı ek finansman çekmesine yardım edeceğine inanıyoruz. Çünkü şu anda Belarus borsası olması gereken ilgiden uzak.

Currency.com’un beyaz bülteninde 150’den fazla varlık kullanıma sunulacak. Gelecekte, kullanıcılar Microsoft, Twitter, Tesla, Ford, HP, JP Morgan Chase ve American Express gibi çeşitli şirketlerden 10,000’den fazla varlığa yatırım yapabilecekler.

Currency.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Ivan Gowen, bu platformun kullanıcıların kripto para birimleri ile fiat paraya dönüştürmeden işlem yapmalarına olanak sağlayacağını söyledi. Borsa, bu yılın üçüncü çeyreğinde kripto para birimi ödemeleri kabul edebilecek olan mobil uygulamasının güncellenmiş bir sürümünü başlatmayı planlıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz