single-image

Yatırımcıların Yönettiği Varlıklar 57 Milyar Dolara Ulaştı

Büyük ölçekli bir varlık yatırım şirketi olan CoinShares’e göre, kurumsal kripto yöneticileri elinde şu anda 57 milyar dolarlık kripto varlığı yönetiyor. Şirket tarafından yayınlanan bir rapora göre, geçtiğimiz hafta, küçük çıkışlar olmasına rağmen, net girişler 73 milyon dolara ulaştı.

Geçtiğimiz hafta 85 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı gerçekleşti. Ayrıca diğer kripto varlıklarından Ethereum 8 milyon dolar ve Polkadot 2 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Bitcoin bazlı yatırım ürünlerinde işlem gören hacimler, 2021 için günlük 1.1 milyar dolar’dan yaklaşık 387 milyon dolar gerileyerek 713 milyon dolar’a düşmüş bulunmaktadır.

Kripto analistleri, fiyatta daha dik bir düzeltme potansiyelinden giderek daha fazla endişe etmeye başladı ve bazıları, göstergelerin bitcoin’in boğa piyasasında sona yaklaşan bir aşamada olduğuna dikkat çekmektedir .

CoinShares, bir dizi kripto varlığın Şubat ayında ulaştığı yüksek fiyatların ve son dalgalanmalarının ardından yatırımcı iştahında bir düşüş olduğuna dikkat çekiyor. Yayımlanan raporda “ABD’den gelen iştahın azalması ve Avrupa ve Kanada’dan gelen iştahın sürmesi ile bölgesel bir bölünme var gibi görünüyor.” denilmektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz