single-image

Artık Bitcoin’le Bir Tesla Otomobil Alabilirsiniz

Elektrikli otomobil üreticisi tesla artık Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin Bitcoin’i ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak etkinleştirdiğini doğruladıktan sonra, Bitcoin cephesinde bir hareketlenme başladı.

Elon Musk tarafından yapılan resmi açıklamaya göre artık kripto kullanıcılarının, kripto para birimi Bitcoin üzerinden Model S, Model 3, Model X, Model Y, Cybertruck ve diğer çeşitli ürünler dahil Tesla ürünlerini satın almalarına izin verildi.

Elon Musk, “Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabilirsiniz,” diye tweet attı. Musk’ın son duyurusu, Tesla’nın CEO’sunun yaklaşık 50 milyon takipçisi olduğu için Twitter’da fırtına estirdi. Tesla, bu yıl Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık BTC yatırımını açıklamıştı ve şirketin dünyanın en büyük kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi planladığını belirtmişti.
Musk, “Tesla yalnızca dahili ve açık kaynaklı yazılım kullanıyor ve Bitcoin düğümlerini doğrudan çalıştırıyor. Tesla’ya ödenen Bitcoin an itibarıyla para birimine dönüştürülmeksizin Bitcoin olarak saklanacak.”
“bu yılın ilerleyen dönemlerinde ABD dışında da BTC ile ödeme özelliği kullanılabilecek ”diye ekledi.

Tesla CEO’su tarafından yapılan açıklamanın ardından Bitcoin neredeyse % 5 değer kazandı. Sabah saatlerinde 53.500 dolar sularında seyreden Bitcoin fiyatı Elon Musk tarafından atılan ilgili Tweet’in hemen ardından hızla yükselişe geçti ve bir iki saat içinde 56.500 dolar gibi bir seviyeye ulaştı. Bir şekilde Elon Musk Bitcoin’de son günlerde süren kan kaybını durdurmak için tam zamanında müdahale etmiş oldu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz