single-image

Bitcoin 53.000 Dolar Seviyesinden Geri Döndü

Aslında Bitcoin fiyatlarında hafta sonu başlamış olan gevşeme dalgalanarak devam etti, bir süre yatay devam eden fiyat hareketi, dün gece düşüşe geçti ve sabah saatlerinde 53.000 dolarlık önemli bir destek seviyesine kadar geriledi. Avrupa borsalarının açılması ve piyasalardaki hareketlerinde etkisiyle fiyat daha aşağı inmedi ve özellikle bitcoin’e yatırım yapmak isteyen alıcılar , bu fiyatı bir dip olarak değerlendirerek alıma geçti.
Bitcoin fiyatları özellikle Amerika’nın uyanması ve piyasalarının açılması ile yeniden bir yükseliş trendi yakaladı. Yeni alımlar ile fiyatlar 55.000 dolarlık seviyeyi aştı.
Daha önceki yazılarımızda belirmiş olduğumuz bir düzeltme hareketi gibi görülmesi gereken bu gelişmeler, olumlu yönde 57.000 dolar seviyesini yeninden ulaşılabilmesine giden bir yükseliş dalgası beklenebilir.
Diğer yandan satış yeniden başlarsa 53.000 dolar destek seviyesi yeniden ziyaret edilebilir. Daha olumsuz bir gelişmeler fiyatı hızla 50.000 dolar seviyelerine kadar anlık düşüşler yaşanması ile sonuçlanacaktır.

Önemli bir işaret ABD hazine bono faizlerinde gerçekleşen yükseliş ve Dolar’ın diğer paralar karşısından artan değeri ile bitcoin’de olumsuz etki yaratmaya devam etmektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz