single-image

Kripto Para Piyasası Marketi 200 Milyar Doları Aştı

Bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, son zamanlarda bazılarının ayı piyasasının sona erdiğini ilan eden kritik bir direnç seviyesini aşan fiyat gördü. Kripto para biriminin performansı göz önüne alındığında, kripto ekosisteminin piyasa değeri yeniden 200 milyar doları aştı.

CryptoCompare’e göre , bir bitcoin son 24 saatlik dönemde % 7.6 yükseldikten sonra yaklaşık 6.750 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 30 gün içinde, sektörü etkileyen çeşitli olumsuz başlıklara rağmen, şifreleme para birimi yaklaşık % 30 artış sağlamış gibi görünüyor.

Özellikle BTC, geçen yıl 20.000 Dolar’dan en yüksek seviyeden düştüğü zaman destek olarak davranan 6.400 Dolar’lık seviyenin direncin kırılmasından sonra . Kasım ayında bu destek yani 6.400 dolarlık destek kırıldı ve BTC, geride bıraktığımız zamanda önce en düşük 3.200 Dolar’a düştü. O zamandan beri, kripto para birimi fiyatını iki katından fazla kazandırdı ve şimdiye kadar bu yıl altın ve emtia piyasası gösterge endeksi S&P 500 gibi emtiaların üstünde kaldı .

Bitcoin’in fiyat performansının ardında gerçekte ne olduğu belli değil, ancak teoriler çok fazla. Bazıları, BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkıp geçen ay altın bir puan verdiğine ve 50 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde geçtiğine inanıyor .

Diğerleri artan sahip olmaya işaret ediyor. Fidelity Investments için yapılan bir ankette , kurumsal yatırımcıların % 47’sinin kripto para birimlerinin yatırım yapmaya değer olduğunu düşündüğü ,% 22’sinin de bir miktar kripto para birimi cinsine sahip olduğu görülmüştür .Bir numaralı kripto para birimi de özellikle kötü haberlerden etkileniyor ve sayısız habere, olaya rağmen yükselmeye devam ediyor.

Yukarıda görüldüğü gibi, (BTC) kripto para biriminin fiyatı her iki olaydan da hızlı bir şekilde düzeldi. Binance’de yaşanan hack sonrası geri çekilmesinden sonra Bitcoin blok zinciri hakkında şüphe düşünüldü bu aslında insanların BTC’ye olan güvenlerini tamamen incitebilecek bir hareket olmasına rağmen yine de fiyatı artmaya devam etti.

Altcoins Bitcoin’i takip etmekte, beklenildiği gibi, çoğu altcolin rallide bitcoin’i takip ediyor ve çoğu önemli ölçüde artıyor. Ethereum ,EOS ve NEO % 6 ile % 7 arasında değişirken, XRP, Zcash ve Dash % 1.5 ile % 3 arasında yükseldi.

Özellikle, son 24 saatlik periyotta birkaç altcoco bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Örneğin, Bitcoin Cash % 9,6, Litecoin % 14 arttı. Bu performanslar sayesinde, kripto para piyasaları son 24 saatte 10 milyar doların üzerinde bir artış sağlayarak 200 milyar doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz