single-image

İngiltere’de 2,3 Milyon Yetişkin Kripto Para Sahibi

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) Perşembe günü kripto varlıkları hakkında bir tüketici araştırma raporu yayınladı ve ülkedeki 2,3 milyon yetişkinin şu anda kripto varlıklara sahip olduğunu ortaya koydu. Bu sayı 2020 sonunda 1,9 milyon seviyesinde bulunmaktaydı.

İngiltere’deki yetişkinlerin yüzde 78’inin kripto varlıklarını duyduğunu belirtiyor. Ek olarak, ankete katılanların sadece yüzde 38’i kriptoyu bir kumar olarak görüyor. Ankette katılımcıların çoğu kriptoları alternatif bir yatırım aracı olarak görmekte.

“Araştırma, İngiltere müşterileri arasında kripto varlıklarına artan ilginin altını çiziyor. FCA’nın Tüketiciler ve Rekabet İcra Direktörü Sheldon Mills, “Piyasa büyümeye devam etti ve fiyatlar yükseldikçe bazı yatırımcılar bundan faydalandı” dedi.

FCA, İngiltere’nin kripto varlık pazarını denetlemektedir ve bu tür varlıklara yatırım yapmanın risklerine karşı aktif olarak uyarılar yayınlamaktadır. Kripto para birimlerinden haberdar olan katılımcıların yalnızca yüzde 10’u FCA uyarılarını da biliyor.

Ancak, katılımcıların yarısından fazlasının kripto yatırımlarından olumlu bir deneyime sahip olması ve yalnızca yüzde 11’inin kararlarından pişmanlık duyması söz konusu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz