single-image

Yatırımcılar Kripto Geleceği Konusunda Oldukça İyimser

Kripto para piyasaları 2017’nin en yüksek seviyesinden hemen sonra en uzun kripto kışını işaret etti, ancak yakın tarihli bir araştırma yapıldığında, sürekli düşüş eğilimlerine rağmen, tüketicilerin ve yatırımcıların kripto para biriminin geleceği ve dijital varlıklarını bir sonraki boğa koşusu umudunda tutma konusunda oldukça iyimser olduklarını gösteriyor .

Sharepost, 1018 tüketiciyi ve 96 kurumsal yatırımcıyı kapsayan bir anket yaptı. Çalışmanın sonucu 5 Mart’ta kamuoyuna açıklandı ve sonuç, tüketiciler ve yatırımcılar arasındaki yükseliş eğiliminde beklentili gibi görünüyor. Araştırmada ankete katılan toplam yatırımcı sayısından % 30’u BTC’de en az 25.000 dolar değerinde elinde tuttuğunu,% 20’sinin aynı değerde Ethereum’u elinde tuttuğunu ortaya koydu.

Ankete katılan kişilerin tüketici grubu BTC, ETH ve XRP ile en iyi seçeneklerin olduğu birtakım kripto para birimleri tuttuğunu öne sürüyor. Çalışma ayrıca, muhtemelen Ocak ayındaki gecikmeden birkaç gün önce başlayan ağın gecikmeli Konstantinopolis çatalı nedeniyle tüketiciler arasında ETH’ye olan güveninin daha düşük olduğunu ortaya koydu.

En Uzun Kripto Kış Sonunu Bekliyor
2017 fiyatlarının artması birçok kripto meraklısının, 2018’de fiyatların iki katına veya hatta üç katına çıkacağını tahmin ettiğini gören fiyat tahminleriyle üst üste gelmesine neden oldu. Ancak, ticaret piyasaları çoğunlukla öngörülememesi ile bilinirken, 2018 pazarı en uzun kripto kışın biri yaşanarak belirteçlerin çoğunluğunun fiyatlarının % 80 oranında düşürülmesi ile gerçekleşti.

Bununla birlikte, kripto kışı son safhasındadır ve bu, kripto alanında bir sonraki boğa koşusu konusunda iyimser olmuş, para kazanmayı ve hızlı yükseliş fiyatlarını görmeyi ummuştur.

Pek çok kişi bir sonraki boğa koşusunun 2019’un son çeyreğine kadar zaman alacağına ve kripto birimlerinin fiyatlarının Aralık 2017’deki benzer seviyelere çıkacağına inanıyor. Pek çok analist, bir sonraki boğanın bile devam ettiğini iddia ederek fiyat tahminlerine geri döndü. Bitcoin fiyatlarını o kadar yüksek alacak ki 2020 yılına kadar tüketiciler için uygun olmayabilir.

Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, sadece zamanın söyleyeceği, ancak insanların bir sonraki boğa koşusunda büyük bahis oynadıkları oldukça açık.

İnsanlar Ademi Merkeziyetçi Ödemenin Mevcut Mali Kesimi bozacağına inanıyor
Ankete katılan toplam kişi arasında, yatırımcıların % 39’u ve tüketicilerin % 46’sı bir gün ademi merkeziyetçi ödeme şeklinin mevcut finansal sektörü bozacağına inanıyor. Ankete katılan yatırımcılar, çalışanlarının yakın gelecekte blockchain teknolojisine dayalı bir çözüm kullanma ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyor. Tüketiciler blockchain teknolojisinin yörüngesi konusunda belirsizdi.

Kripto ödemeleri çok küçük bir alanla sınırlı olsa da, anket hem tüketicilerin hem de yatırımcıların gelecekteki kripto ödemelerinin norm olacağına inandığını gösteriyor.

Son araştırmalar, kripto piyasaları için oldukça karışık bir tablo çiziyor, ankete katılan kişilerin çoğunluğu kripto varlıkları hakkında umutlu ve ademi merkeziyetçi ödeme sisteminin yakın gelecekte norm olabileceğine inanıyor.

Sonuna kadar süren en uzun kripto kışla, kripto piyasaındaki duygu, 2017’nin son çeyreğine benzer şekilde, bir sonraki boğa koşusunda bir başka fiyat artışını umut ediyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz