single-image

Ripple (XRP) Sadece Dakikalar İçinde Sert Düşüş Gördü

Son birkaç ay içinde, XRP büyük marjlar edinilen en istikrarlı Kripto Paralardan biri olarak isim yapmıştır. XRP çoğu zaman 0,32 dolar ile 0,35 dolar arasında değişmektedir. Ancak, bu durum son zamanlarda değişiyor gibi görünüyor, çünkü bugün işler daha farklı bir alana girdi. XRP, fiyatını 0.3 Dolar işaretinin hemen altına göndererek yaklaşık % 7 – % 8 oranında ani bir düşüş yaşadı.

XRP, ani vuruş yapan tek kripto para birimi değil. Piyasadaki kriptoların çoğu şu anda kırmızı bölgededir. Buna Bitcoin ve Ethereum da dahil. Dün, Bitcoin iyi bir şekilde 5,600 dolardan işlem gördü ve ETH 172 doları geçmeye hazırdı. Ancak, işler aşağı doğru bir dönüş aldı. Şu anda, Bitcoin 5,460 dolar civarında işlem yaparken ETH 163,00 dolar satıyor.

Bu nedenle, XRP fiyat düşüşünün arkasındaki piyasa güçlerinin sadece XRP’yi değil, tüm kripto pazarını hedef aldığı açıktır . Bununla birlikte, kripto topluluğundaki beklentiler hala yükselişe devam ediyor, birçok analist ve büyük yatırımcı bu mevcut geri çekilmenin yakın bir boğa koşusunun yerini alacağı geçici bir gelişme olduğuna inanıyor.

Daha da ilginç olanı, henüz kimsenin pazardaki çöküşün asıl nedenini belirlemediği gerçeğidir. Bazıları bunun bazı teknik faktörlerin ve spekülasyonlardaki değişimin bir sonucu olduğunu düşünüyor. Yine de, sözde teknik faktörler henüz spekülatif duygular ile birlikte tam olarak tanımlanmamıştır.

Şu anda, XRP Coinmarketcap’teki şifreleme çizelgeleri üzerindeki 3 numaralı pozisyonunu koruyor . 0,30 Dolar’ın altında bir miktar yükseldikten sonra 0,25 Dolar civarında işlem görüyor. Ethereum’un arkasında 5 milyar dolar ve Bitcoin Cash’in önünde 7.8 milyar dolar civarında yaklaşık 12.66 milyar dolarlık bir pazar payına sahip.

Kripto piyasası birkaç yüzdelerde çökmesini kripto fiyatlarla, son 24 saat içinde piyasa değeri birkaç milyar dolar kaybetti. Ancak bu, piyasadaki yükseliş hissini yıpratmadı. Çoğu kriptoanalist ve yatırımcıya göre, bu, gelen büyük boğa koşumu beklentisiyle kripto almak için en iyi zaman olabilir .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz