single-image

Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak, Bitcoin (BTC) Konusunda İyimser

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak geçtiğimiz günlerde, 26 Şubat 2019’da Bloomberg’le konuştu; AI ve dünyanın 1 numaralı şifreleme para birimi Bitcoin’i (BTC) kapsayan görüşlerde bulundu.

2018 yılının Haziran ayında, Wozniak , Bitcoin’in dünya rezerv para birimi olma yolunda olduğunu açıkladı . Bloomberg’le yaptığı röportajda, yeni ortaya çıkan varlık sınıfında olduğu gibi böyle bir “büyük değer yıkımından” sonra Bitcoin’e hala inanıp inanmadığı sorulduğunda ise yorumda bulundu.

“Büyük değer yıkımı gördüğümüzü satın alabileceğimden emin değilim, ancak büyük değer yaratma gördüğümüzü düşünüyorum… psikoloji genellikle piyasaları yönlendirir… Asla bir yatırımcı olarak Bitcoin’e yatırım yapmadım. Bitcoin’i deneyip dünyadaki şeyleri nasıl alıp satabileceğimizi ve Bitcoin’i kabul eden restoranlar bulabileceğimi öğrendim. ”

Daha sonra Bitcoin’in fiyatı 20.000 $ ‘a yükseldiğinde, Bitcoin’in nasıl çalıştığını ve nasıl kullanabileceğini merak eden bir yatırımcı veya tüccar olmadığı için satıldığını açıkladı.

“Bitcoin’in fiyatını izleyen o insanlardan biri olmak istemiyorum, bu yüzden sattım.”

Daha önce Haziran 2018’de CNBC’ye verdiği röportajda Wozniak’ın şöyle söylemişti:

“Sadece Bitcoin saf dijital altın… ve tamamen buna katılıyorum. Diğerleri Bitcoin’in bazı yönlerinden vazgeçme eğilimindedir. Örneğin, tamamen merkezi olmamak ve merkezi bir kontrole sahip olmamak. Bir iş modeline sahip olmak için vazgeçmek zorunda oldukları ilk özellik budur. ”

Görünen o ki, Wozniak Bitcoin’e olan güvenini sürdürmeye devam ediyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz