single-image

Bitmain 2020 BTC Rallisine Hazırlanıyor

Kripto piyasasındaki kötü gidiş sona yaklaşıyor gibi görünüyor ve birçok insan Bitcoin’in fiyatı konusunda iyimser. Ancak bu heyecan sadece tüccarlar ve meraklılar meselesi değil, madencilik topluluğu da iyimser ve sadece motivasyonlarını teknik analizlere dayandırmakla kalmıyorlar. Umutlanma sebeplerinden birisi yarılanma olarak bilinen Halving.

Bu olay, ağa yüklenen her yeni blok için Bitcoin blok zinciri tarafından üretilen ödüllerin % 50 azalması ile sonuçlanacaktır. Piyasanın davranışı önceki yarılama da olduğu gibi olacağı varsayılıyor, dolaşımdaki Bitcoin’lerde bir düşüşün yeni bir boğa koşusuna yol açması çok olasıdır.

Bitmain, Bitcoin ekosisteminin gelişiminde temel bir rol oynamıştır. Bu şirket, piyasada bulunan madencilik ekipmanlarının çoğunu üretirken aynı zamanda Bitcoin (ve BCH) ekosisteminde en fazla işlem hacmine sahip havuzları koruyor.
BCH’yi Desteklemek İçin Kötü Karar Verdikten Sonra, BTC Yarısı Bitmain’i “Kurtardı”
Kurum, Bitcoin Cash’i (ve BCH Hash Savaşı sırasındaki ABC versiyonunu ) destekleyen ve şirketin bu altcoin’i teşvik etme çabalarına rehberlik eden Jihan Wu tarafından alınan kötü kararların ardından zorlu bir dönem geçirdi. Hatta CEO değiştirme noktasına kadar geldi.

Bununla birlikte, Güney Çin Sabah Postası tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bitmain ekibi 2020’de eski ihtişamına geri dönmesini bekliyor.

“Bitmain için Umut Mayıs 2020’de bir sonraki bitcoin yarısında yatar, madencilik bitcoinini ödüllendiren dört yılda bir yarısını kesen ve dijital paranın arzını karşılamak için tasarlanmış bir algoritmik etkinlik. Eğer tarih bir rehber ise, bitcoin tipik olarak hobiler veya işletmeler tarafından işlemleri doğrulamak ve yeni paralar kazanmak için kullanılan uzman bilgisayarlara yarı yarıya dağıtarak artan bir talebe yol açar.

Şirket kısa süre önce , şimdiye kadar üretilen diğer herhangi bir Bitmain ASIC’in performansını aşan yeni bir madenci hattının serbest bırakıldığını duyurdu . Düşüş piyasaları nedeniyle sınırlı kârlılığa rağmen, Bitmain yalnızca yaklaşmakta olan boğaya değil, bu olayın madencilik endüstrisine sağlayacağı, ürünlerinin satışını teşvik edebileceğine güveniyor.

Bir Bitmain çalışanı ile yapılan görüşmeye göre, madencilik devi pozitif sonuçlar elde etmek için geçmiş stratejilerini çoğaltmayı hedefliyor.

“Bitmain şimdi, bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi planlanan bir sonraki amiral gemisi ürününün, plan bilgisine sahip bir şirket kaynağına göre, beklenen bir ralli , madencilik piyasasında kazanan olacağına bahse giriyor.

Bitmain’in 2016’da çıkardığı stratejinin aynısı olduğunu söyleyen kişi, şirketin Antminer S9 modelini bitcoin’in son yarısı arifesinde başlattığını söyledi. Ertesi yıl, S9, tüm bitcoin madenciliği donanımında yapılan gönderilerin tahmini yüzde 60’ını oluşturdu. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz